logo yeni

KPSS BRANŞ SIRALAMASI AÇIKLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ÖSYM'nin web sitesinden yapılan bir açıklama ile 2012 KPSS ortaöğretim/önlisans sınavı branş sıralamasının adayların kullanımına açıldığı açıklandı. Sınava giren memur adayları mezun oldukları alan bazında sıralamalarını T.C. kimlik numarası ve şirfreleri ile öğrenebilecekler. Adayların tercihlerine yardımcı olma amacıyla geliştirilen uygulamada görüntülenen sayfanın belge niteliği taşımadığı da özellikle vurgulandı.

ÖSYM'nin web sitesinden yapılan açıklamada şu şekilde;

"2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans :
Adayların Mezun Oldukları Program/Alan Bazında Sıralamalarının Görüntülenmesi

22 Eylül 2012 tarihinde ön lisans düzeyinde, 23 Eylül 2012 tarihinde ortaöğretim düzeyinde yapılan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans Sınavına katılan adaylar, mezun oldukları program/alan bazında kendi sıralamalarını, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile girip, 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavını seçerek Program/Alan Bazında Sıralama sayfasından öğrenebileceklerdir.

Bu uygulama adayların tercihlerinde yardımcı olmak amacı ile geliştirilmiştir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara duyurulur."

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.