logo yeni

2015 ÖABT SORULARI ERİŞİME AÇILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss2ÖSYM tarafından öğretmen adayları için düzenlenen 2015-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav soruları, adayların erişimine açıldı. 

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, sınav sorularının tamamı, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınav oturumuna başvuran adaylar için erişime açık olacak. Sorular için, ÖSYM'nin https: //ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve kişisel şifreler ile giriş yapılması gerekiyor. 

ÖSYM'nin internet sitesinden, sınav sorularının yüzde 10'undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıkları da yayımlandı. Temel Soru Kitapçıkları, basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM'de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecek.

Temel Soru Kitapçıkları dışında kalan ve merkeze ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacak.

Temel Soru Kitapçıkları (%10)

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.