logo yeni

KPSS SINAVINDA YÜZÜK İPTALİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 32015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren tarih öğretmeni adayı Ö.K.’nın sınavı bitime 10 dakika kala geçersiz sayıldı.

KPSS’nin ilk oturumu bugün yapılırken, sınava giren tarih öğretmeni adayı Ö.K.nın sınavı, bitime 10 dakika kala parmağındaki tek taş yüzük gerekçe gösterilerek geçersiz sayıldı.

Öğretmen adayı, yüzük hususunda kimse tarafından uyarılmadığını belirterek, tepki gösterdi.

2013 yılında üniversiteden mezun olduğunu ve yaşadığı şok karşısında oturduğu yerden kalkamadığını ifade eden öğretmen adayı, okulun girişinde üstlerini didik didik arayan güvenlik görevlisinden sınıftaki gözetmenlere kadar kimsenin o ana kadar kendisini tek taş yüzük hususunda uyarmadığının belirtti.

Sınavının bitmesine 10 dakika kala sınıfa giren ÖSYM görevlisinin yüzüğü işaret ederek kimlik ve cevap anahtarını alıp sınavı iptal ettiğini ifade eden aday, “Gerekçe benim parmağımdaki bu yüzük. Sadece yaptığı şey bunu (yüzüğü) gösterip, kimliğimi alıp, tutanak tutmaya masaya doğru gitti. Benim açıklama yapmama dahi fırsat vermeden ‘sınavınız geçersiz’ dedi.” şeklinde konuştu..

Dava açmaya hazırlanan öğretmen adayı, “Ben bunun içine kamera mı yerleştireceğim? Ben bununla kopya mı çekeceğim? Bu, belki hayatımın en büyük cezası. Sabah sınav heyecanı ve dalgınlığı ile parmağımda gitmiş olabilirim. Tarih öğretmeniyim, kadrolu olarak atanıp hayatımı çizmek istiyorum.” dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.