logo yeni

ONBİNLERCE ÖĞRETMENİ İŞSİZLİK BEKLİYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen4Dershanelerin bu yıl içinde kapatılıyor olması sebebiyle onbinlerce öğretmenin işsiz kalması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dershanelerde çalışan öğretmenlerin Bakanlık bünyesindeki kadrolara atanmasına ilişkin kılavuz ve atama yapılacak kontenjanlar geçtiğimiz gün içinde açıklanırken, rakamın sadece 3121’ de kalması hayal kırıklığı yarattı.

Dershanelerin kapatılması sürecinde, buralarda çalışan öğretmenlerin mağdur edilmeyeceği sözlerine rağmen, yaklaşık 60 bin öğretmenden yalnızca 3 bin 121'inin öğretmen kadrosuna ataması yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 93 alanda öğretmen alımı yapılırken, en fazla alım  665 kişi ile matematik alanında olacak. MEB'in dershane öğretmenlerinden alım yapacağı branşlar arasında Eğlence Hizmetleri, Gemi Yapımı / Çelik Yapımı, Gemi Yapımı / Tekne ve Yat Yapımı, Makine Teknikeri / Makine Model, Matbaa, Pazarlama ve Perakende ve Hayvan Yetiştiriciliği gibi dallar da yer alıyor.

Başvurular 1 Temmuz-1 Ağustos 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak. Ön başvurusu kabul edilenler sözlü mülakata alınacak.

Sözlü sınavlar 10-31 Ağustos tarihleri arasında il millî eğitim müdürlüklerinin internet sayfalarında belirtilecek günlerde yapılacak. Sözlü sınav sonucunda 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak. Sınav sonuçları 3 Eylül 2015 tarihinde ilan edilecek.

Bakanlığın açıkladığı kılavuza ve kontenjanlara buradan ulaşabilirsiniz.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.