logo yeni

TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA PROGRAMINA 5 BİN KİŞİ BAŞVURDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme 2Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında alınacak 1.000 kişi için 5.000 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Zonguldak ilinde geçici işçi statüsünde asgari ücretle kaymakamlıklar, belediyeler, milli eğitim müdürlükleri, müftülükler, il özel idaresi, gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü ile il kültür ve turizm müdürlüğünde çalıştırılmak üzere alınacak bin kişi için başvurular sona ererken başvuru yapan kişi sayısı da belli oldu.

Asgari ücretle, geçici işçi statüsünde çalışmak üzere başvuran 5 bin 119 kişiden şanslı olanlar noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek. Kurada adı çıkanlar, 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında 6 Temmuz-31 Aralık tarihleri arasında çevre temizliği, altyapı, okullarda çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik işleri, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları gibi alanlarda çalışacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.