logo yeni

DERSHANE ÖĞRETMENLERİNİN BAŞVURULARI İÇİN YARIN SON GÜN

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen16Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kapatılacak olan dershanelerin öğretmenlerinden bir kısmını istihdam etmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu amaçla dershane öğretmenlerinin ön başvuruları alınmaya devam ediyor. 22-24 Haziran tarihleri arasında alınacak ön başvurulara göre hangi branştan kaç adet öğretmenin kadroya alınacağı belli olacak iken, bu sayının 5 bin civarında olması bekleniyor.

Dershanelerden MEB kadrolarına atanacak öğretmenlerde KPSS ve 40 yaş şartı aranmayacak. Öğretmenler için bakanlığın hazırladığı yazılı ve sözlü sınavdan başarılı olmak yeterli olacak.

Ön başvuruda bulunmak isteyen dershane öğretmenleri için aranan şartlara buradan ulaşabilirsiniz. Atamaya esas asıl başvuru, ön başvuru sonucunda belirlenecek atama yapılacak alanlara ilişkin kontenjana atanmak üzere 1 Temmuz-1 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Bu şekilde kadro verilecek öğretmenlerin takviye kurslarında ve halk eğitim merkezlerinde görevlendirilmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığının Ağustos ayında ise torba kanun ile ihdas edilen öğretmen kadrolarına ÖABT yoluyla atama yapacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.