logo yeni

MEMUR-SEN MAAŞ ARTIŞINA EK OLARAK REFAH PAYI DA İSTEYECEK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

toplu sozlesme 32016-2017 yıllarına ait toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili konfederasyon olan Memur-Sen, Ağustos ayında yapılacak olan toplu görüşmelerde maaş artışının yanında refah payı da talep edecek.

Bu yıl 3 üncüsü yapılacak olan Toplu Sözleşme görüşmelerinde üye sayıları sebebiyle Memur-Sen yetkili sendika olacak.

3 Ağustos’ta başlaması beklenen görüşmelerde, 2,5 milyon memurun maaş ve özlük haklarıyla ilgili düzenlemeler ele alınacak.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram TONBUL, taleplerini temmuz ayında Devlet Personel Başkanlığına ileteceklerini, ağustos ayında ise 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin başlayacağını belirtti.

Tonbul, ek gösterge oranlarının yükseltilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, 4/C ve 4/B'li personel ile tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, disiplin cezalarının affı gibi daha önce dile getirdikleri taleplerinin yanında ek olarak bu yıl refah payı da talep edeceklerini belirtti.

Tonbul, memurların gelirinin artması için büyüme oranına paralel artış istediklerini, ülkenin büyümesinde emeği ve alın teri bulunan memurların, ülkenin refahında haklarına düşeni almaları gerektiğini belirtti.

Tonbul, bazı kurumlarda toplu sözleşme hükümlerinin uygulanmamasının en büyük rahatsızlıkları olduğunu belirterek, "Uzun görüşmeler ve pazarlıklar sonucunda memurların lehine olan maddeleri toplu sözleşme masasında çözüme kavuşturuyoruz ama bazı kurumlarda yöneticiler bu maddelerin uygulanmasına direnç gösteriyor. Bu toplu sözleşme görüşmelerinde bunun önüne geçmek için hangi iş kolundaki talepleri görüşüyorsak o iş kolunun ilgili kurumun en üst yetkilisinin de görüşmeye katılmasını isteyeceğiz. Böylece toplu sözleşme masasında üzerinde anlaşma sağlanan maddelerin uygulanmasının önündeki engelleri kaldırmak niyetindeyiz." dedi.

Memur-Sen toplu sözleşmede gündeme getireceği bazı konuları daha önce açıklamıştı. Bu taleplere buradan ulaşabilirsiniz. 2013 yılında gerçekleştirilen toplu sözleşmede alınan zam oranları çok tartışılmıştı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.