logo yeni

TÜRKİYE İŞ KURUMU SÖZLÜ SINAVLA PERSONEL ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

avukatTürkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatındaki toplam 18 (onsekiz) adet Avukat kadrosuna sözlü sınav sonucuna göre atama yapmak amacıyla duyuru yaptı.

Türkiye İş Kurumu tarafından konuya ilişkin yapılan duyuruya göre;

Sınav duyurusu için tıklayınız …

**Avukatlık sınavı başvuruları, 22 - 30 Haziran 2015 tarihleri arasında, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü - Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı No: 42 Yenimahalle / ANKARA (Şahsen yapılacak başvurular için: İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı 1. Kat 109 No’lu Oda) adresine yapılacak.

**Sınava başvuracakların, Hukuk Fakültesi mezunu ve avukatlık ruhsatnamesi sahibi olması, (ÖSYM) tarafından 5-6/7/2014 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olması da gerekecek.

**Başvurusu geçerli sayılanlardan KPSSP3 puanı en yüksek olan 90 aday sözlü sınava çağrılacak. Sınava katılmaya hak kazananların isimleri ile sınav yeri ve tarihi www.iskur.gov.tr adresinde ilan edilecek.

**Sınav, 21 – 24 Temmuz 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Başarılı sayılmak için en az 70 (yetmiş) puan almak gerekecek. Sınav sonucunda 18 adet asil 9 adet yedek aday belirlenecek. Asıl listeden avukatlığı kazanan adaylardan başlamayan ya da görevden ayrılanların yerine yedek listesinden başarı sırasına göre 6 (altı) ay içerisinde atama yapılabilecek.

**Sınav sonucunda atanacak olanlar, en az 3 yıl süreyle Kurumun başka yerlerdeki Avukat kadrolarına yer değiştireme suretiyle geçemeyecek.

**Mali Hakları: Kamuda Avukat kadrosunda görev yeni başlayan bekar bir Devlet memuru (2015 yılı ilk altı ayında geçerli olan rakamlara göre), aylık net 2.886 TL maaş alabilmektedir. Öte yandan, avukat kadrosunda görev yapan Devlet memurları, aylık ücretlerinin yanı sıra vekalet ücreti de alabilmektedirler.

Avukatların maaş ve diğer özlük haklarına ilişkin ayrıntılar için tıklayınız ...

Avukatların vekalet ücretine ilişkin ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.