logo yeni

BAZI MÜHENDİSLERİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ YENİ BİR SÖZLEŞMELİ PERSONEL UNVANI OLUŞTURULDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

muhendisResmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararı ile “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”da değişiklik yapıldı.

Yapılan değişiklik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğünde “yeraltı maden uzmanı” unvanlı sözleşmeli personel çalıştırılması imkanı getirildi.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslara eklenen “yeraltı maden uzmanı” unvanlı sözleşmeli pozisyonuna, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre alım yapılacak. Sözleşmeli “yeraltı maden uzmanı” olabilmek için “Mühendislik fakültelerinin Maden Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Jeoloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az 5 yıllık yeraltı maden işletmeciliği tecrübesine sahip olmak.” şartları aranacak.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesinin sonuna aşağıdaki fıkra eklenmiştir,

“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğünde bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak yeraltı maden uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın anılan Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilir.”

MADDE 2- Aynı Esasların eki (4) sayılı Cetvelin “A-SÖZLEŞMELÎ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI ÎLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL” bölümünde yer alan “YAZMA ESER UZMANI” satırından soma gelmek üzere aşağıdaki satır eklenmiştir.

YERALTI MADEN UZMANI

Mühendislik fakültelerinin Maden Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Jeoloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az 5 yıllık yeraltı maden işletmeciliği tecrübesine sahip olmak.

MADDE 3- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.