logo yeni

KOSGEB KOBİ UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel9Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), merkez ve taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere, sözlü sınavla toplam 59 adet KOBİ Uzman Yardımcısı alacak.

Konuya ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Eğitim şartı: Başvuru yapılacak pozisyona göre;

-Mühendislik Fakültelerinin; İnşaat, Endüstri, İşletme, Makine, Kimya, Matematik, Mekatronik, Metalürji veya Malzeme Mühendisliği bölümleri

-Fakültelerin Matematik veya İstatistik bölümleri

-Siyasal Bilgiler, İktisadî ve İdarî Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler bölümleri

-İletişim Fakültesi

-Mimarlık Fakültelerinin Mimarlık bölümü

veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi ve/veya yurtdışı yabancı fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olanlar sınava giriş için başvuruda bulunabilecek.

Puan şartı: Başvuruda bulunacakların, 2013 veya 2014 yıllarında yapılan KPSS’de, sınav ilanında bölümleri itibariyle farklı belirlenen puan türünden az 70 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru tarihi: Sınava giriş başvurusu, 15 Haziran 2015 tarihinde saat 09:00’dan 26 Haziran 2015 günü saat 17:00’e kadar elektronik ortamda yapacak.

Sınav tarihi: Başvurunun yapıldığı pozisyona göre, KPSS puanı en yüksek olandan başlanarak atama yapılacak pozisyon sayısının en fazla dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınav tarihi sonradan duyurulacak.

Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir KOBİ Uzman Yardımcısı 2015 yılı ikinci altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.509 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.