logo yeni

TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel 9Türk Patent Enstitüsü, Patent Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere çeşitli bölümlerden mezun adaylar arasından toplam 30 (otuz) adet Patent Uzman Yardımcısı kadrosuna sözlü sınavla personel alınacak.

Konuya ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Eczacılık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Biyoloji, Biyokimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Fizik bölümlerinden birini ya da bunlara denkliği, yetkili makamlar tarafından kabul olunan yurtdışı öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olanlar sınava giriş için başvuruda bulunabilecek.

Puan şartı: Başvuruda bulunacakların, ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 06-07 Temmuz 2013 veya 5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) birinden KPSS P6 puan türünden en az 80 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru tarihi: Sınava giriş başvurusu, bugünden itibaren 15 (onbeş) gün içinde elektronik ortamda (www.turkpatent.gov.tr) internet adresinden yapılacak.

Sınav tarihi: Sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarih, sınav tarihinden en az 15 (onbeş) gün önce (www.turkpatent.gov.tr) internet adresinde ve Kurumun duyuru panosunda ilan edilecek.

Aylık maaşları: 8 inci derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Patent Uzman Yardımcısı 2015 yılı ilk altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.353 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız....

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.