logo yeni

2014 KPSS LİSANS BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR NEDEN DEĞİŞTİ?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 2ÖSYM Başkanlığından yapılan açıklamada, 2014-KPSS Lisans Branş Bazında Sıralamalardaki değişmeye açıklık getirildi.

Aday İşlemleri Sistemindeki güncelleme

Başkanlık, 2014-KPSS Lisans sınavına giren adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının, 11 Ağustos 2014 tarihinde ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldığını ve adayların bilgilendirildiğini hatırlatarak,  branş bazında sıralamaların, adayların Aday İşlemleri Sisteminde yer alan lisans alanlarına göre belirlendiğini, Aday İşlemleri Sistemindeki eğitim bilgilerinde yapılan ekleme/güncelleme işlemlerinin, adayların branş bazında sıralamalarını değiştirebildiği belirtildi.

Yaklaşık 5 bin adayın eğitim durumu güncellendi

ÖSYM bu sebeple, 2015-KPSS başvuruları sırasında 2014-KPSS’ye de giren yaklaşık 5.000 adayın, başvuru merkezlerine yeni belgeleri ile başvurarak sistem üzerinde bulunan lisans eğitim bilgilerini güncellediklerini ve bu durumun branş sıralamasını değiştirdiğini belirtti.

22 Mayıs'ta işlendi

ÖSYM açıklamasında, bu bildirimler sonucu oluşan branş bazındaki sıralamaların, 2015-KPSS başvuruları tamamlandıktan sonra 22 Mayıs 2015 tarihinde, Aday İşlemleri Sistemine güncel hali ile yansıtıldığı ifade edildi.

Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Öğrenim bilgilerindeki yeni bildirimlerin, branş bazında sıralamaları değiştirmesi sınav sonucu oluşan puanlarını etkilemediğinden 2014-KPSS değerlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra adaylara duyurulan sınav puanlarında hiçbir aday için herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını daha gerçekçi ve güncel bilgiler ışığında değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Yerleştirme/atama süreçlerinde ilgili alanda sınava giren tüm adayların değil sadece mezun olanların puanlarının dikkate alındığı göz önünde bulundurulmalıdır.”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.