logo yeni

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel8Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı; 1 inşaat mühendisi, 1 bilgisayar mühendisi, 1 fizik mühendisi, 1 mimar (genel), 2 çevre mühendisi, 2 harita mühendisi ile 2 şehir ve bölge planlamacısı olmak üzere toplam 10 Müfettiş Yardımcısı kadrosuna atama yapmak üzere sınav açtı.

Konuya ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Eğitim şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren; bilgisayar, inşaat, fizik, harita ve çevre mühendisliği ile mimarlık ve şehir ve bölge planlama bölümlerinden birini ya da bunlara denkliği, yetkili makamlar tarafından kabul olunan yurtdışı öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olanlar sınava giriş için başvuruda bulunabilecek.

Puan şartı: Başvuruda bulunacakların 2013 ve 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) birinden KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru tarihi: Sınava giriş başvurusu (http://sinavbasvuru.sanayi.gov.tr) internet adresinden 28 Mayıs 2015 saat: 10.00 - 12 Haziran 2015 saat: 17.00 tarihleri arasında yapılacak.

Sınav tarihi: Giriş sınavının yazılı bölümü Ankara’da 28 Haziran 2015 tarihinde yapılacak. Yazılı sınav sonucunda toplam 50 aday sözlü sınava sınava çağrılacak.

Aylık maaşları: 8 inci derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı 2015 yılı ilk altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.353 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.