logo yeni

KPSS SORUŞTURMASINDA 3. DALGA BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss52010 yılı KPSS soruşturması kapsamında 3 üncü dalga operasyonu başladı.

Konuyla ilgili olarak Ankara Başsavcılığı tarafından 19 farklı ilde 44 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı belirtildi.

İstanbul'un da bulunduğu illerde yapılan operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen bir çok kişi yakalanırken, sağlık kontrolünden geçirilen bu kişiler Ankara'ya getiriliyor.

Bu kapsamda İstanbul'da toplam 7 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunduğu belirtilirken, bunlardan gözaltına alınan kişilerin, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildiği ve şüphelilerin daha sonra Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

Ankara merkezli 19 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınanların 6 eğitim idarecisi ve öğretmen olduğu belirtiliyor.

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 19 ilde başlatılan operasyonun İstanbul ayağında 7 eğitim idarecisi ve öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi.

KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında 19 ilde 44 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.