logo yeni

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN VAATLERİNİN GERÇEKLEŞME İMKANINI GÖRECEK MİYİZ?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen 11Muhalefet partisi liderleri atanamayan öğretmenlerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulunurken, bu açıklamalara ve vaatlere karşın Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’da açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli ne dedi?

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, partisinin Türk Telekom Meydanı'nda düzenlediği mitingde kadrosu olmadan çalışan öğretmenleri kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceklerini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu ne demişti?

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ise dün katıldığı programda, şöyle konuşmuştu:

“MEB'nın raporu var. Bu ülkenin 200 bin dersliğe ihtiyaç var. Öğrenciler öğretmene, öğretmenlere öğrencilerine muhtaç. Atanamayan öğretmenlerin tamamını atayacağız. Evet tamamını atayacağız.”

Nabi Avcı ne dedi?

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI ise atanamayan öğretmenlere ilişkin verilen sözlere şöyle karşılık verdi:

"Hani demiş ya, ´Allah´ım şu adamın aklını bana ver de, bir gece rahat uyayım´ diye. Nasıl atayacaksın 300 bin, 500 bin öğretmeni? 200 bin eğitim fakültesinde okuyan öğrenci var. 300 bin bekleyen mezun var. Branşları biliyor musun? Hangi okulda kaç öğretmene ihtiyaç var? Hangi okulda hangi branşta boşluk var? Bunları biliyor musun da atayacaksın? Neden atıyorsun, bedava maaş ver. Hani veriyorsun ya herkese, onlara da ver."

Bakan Avcı, AK Partili belediyelerin açtığı bilgi evlerine işaret ederek, "CHP´nin elinde şu kadar belediye var. Atanamayan öğretmenlerden hiç olmazsa 50 bin tanesini, buyursunlar kurslar açarak değerlendirsinler, göreyim" dedi.

Atanamayan öğretmenlere verilen sözler gerçekleşecek mi?

Seçim öncesi sarf edilen sözlere göre, AKP iktidarının devamı durumunda 300 bine yakın atanamayan öğretmenin durumunda bir değişiklik olmayacağı belli oldu. Muhalefet partilerinin iktidara gelmesi halinde ise verilen sözlerin hayata geçip geçmeyeceğini görme imkanına kavuşacağız.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.