logo yeni

calisanlar2 copy

BİR KURUMA SINAVSIZ PERSONEL ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme5Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklikle,  Tarım ve Orman Bakanlığına 2020 ve 2021 yıllarında noter kurasıyla işçi alınması imkanı getirildi.

EMNİYET PERSONELİ ADAYLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

polis2Bugün (24 Nisan 2020) yayımlanan yönetmeliklerle; Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde bazı değişiklikler yapıldı.

2019 YILI ATAMA KONTENJANLARI BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kadro22019 yılında kamu kurumlarına ilk defa, açıktan veya naklen yapılacak atamalar ile yükseköğretim kurumlarının idari ve akademik kadrolarına yapılacak atamalara ilişkin kontenjanlar belli oldu. 

BAZI KADROLARDA İŞE GİRİŞ USULÜ YENİDEN BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 2Dışişleri Bakanlığında “meslek memuru”, “konsolosluk ve ihtisas memuru”, “hukuk müşaviri”, “danışman” ve “mütercim” olarak işe gireceklerin tabi tutulacağı giriş sınavlarına, meslek memurlarının tabi olduğu “başkâtiplik ve konsolosluk” yeterlik sınavı ile konsolosluk ve ihtisas memurlarının tabi oldukları “kariyer ilerleme ve konsolosluk” yeterlik sınavına ilişkin usul ve esaslar yeniden belirlendi.

BİR KURUMA BAZI UNVANLARDA PERSONEL ALIM USULÜ DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel12Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğüne 399 sayılı KKH’ya tabi sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru alımında aranacak şartlar ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.