logo yeni

calisanlar2 copy

2019 YILI ATAMA KONTENJANLARI BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kadro22019 yılında kamu kurumlarına ilk defa, açıktan veya naklen yapılacak atamalar ile yükseköğretim kurumlarının idari ve akademik kadrolarına yapılacak atamalara ilişkin kontenjanlar belli oldu. 

BAZI KADROLARDA İŞE GİRİŞ USULÜ YENİDEN BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 2Dışişleri Bakanlığında “meslek memuru”, “konsolosluk ve ihtisas memuru”, “hukuk müşaviri”, “danışman” ve “mütercim” olarak işe gireceklerin tabi tutulacağı giriş sınavlarına, meslek memurlarının tabi olduğu “başkâtiplik ve konsolosluk” yeterlik sınavı ile konsolosluk ve ihtisas memurlarının tabi oldukları “kariyer ilerleme ve konsolosluk” yeterlik sınavına ilişkin usul ve esaslar yeniden belirlendi.

BİR KURUMA BAZI UNVANLARDA PERSONEL ALIM USULÜ DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel12Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğüne 399 sayılı KKH’ya tabi sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru alımında aranacak şartlar ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

BİR KURUMDA BAZI UNVANLARA PERSONEL ALIM USULÜ BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss3Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görev alacak 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsüne açıktan ilk defa atanacak bazı personelde aranacak şartlar ile giriş sınavlarının usul ve esasları belirlendi.

BİR MESLEĞE GİRİŞ İÇİN KPSS ŞARTI KALDIRILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss2İlk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişiklikle, bir mesleğe girişte aranan KPSS şartı kaldırıldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.