logo yeni

calisanlar2 copy

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL İLANI (29-3-2019)

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli İlanları

sahil guvenlikSAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI BİLGİLENDİRME KILAVUZU
SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI

2019 YILI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI SINAVLARINA KATILACAK ADAYLARIN DİKKATİNE!

1. BAŞVURU, SINAV VE SINAV SONRASI İŞLEMLERE AİT BÜTÜN KURALLAR BU KILAVUZDA AÇIKLANMIŞTIR.
2. BU KILAVUZDA YER ALAN KURALLAR, KILAVUZUN YAYIM TARİHİNDEN SONRA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI TARAFINDAN GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜ TAKDİRDE DEĞİŞTİRİLEBİLİR. BU DURUMDA İZLENECEK YOL SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI TARAFINDAN BELİRLENİR VE KAMUOYUNA İNTERNET ARACILIĞI İLE DUYURULUR.
3. ALIM SÜRECİNDE HER TÜRLÜ DUYURU VE BİLGİLENDİRME İNTERNET ÜZERİNDE www.sg.gov.tr ADRESİNDEN YAPILACAKTIR.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI BİLGİLENDİRME KILAVUZU SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR.

1. Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen toplam 38 adet tam zamanlı sözleşmeli personel pozisyonlarına alım yapılacaktır.

2. ALIM YAPILACAK UNVANLAR:

POZİSYON

UNVANI

ALIM

YAPILACAK

KONTENJAN

CİNSİYETİ

BAŞVURAN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER

ALINACAK İL (ALIM MİKTARI)

MERKEZİ

SINAV

NOTU

Büro Personeli (Dava Takip)

1

 E/K

Meslek Yüksekokullarının Adalet programı veya Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olmak.

Ankara

2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 60

Büro Personeli (Mali İşler)

1

E/K

Meslek Yüksekokullarının Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümlerinin birinden mezunu olmak.

İstanbul

2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 60

Tekniker

(Elektrik

Teknikeri)

2

E

Meslek Yüksekokulların Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik- Elektronik Teknikerliği, Elektrikli Makineler Bakım ve Onarımı bölümlerinin birinden mezun olmak.

İzmir

. 2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 60

Tekniker

(Bilgisayar

Teknikeri)

(NOT-1)

3

E/K

Meslek Yüksekokullarının Bilgisayar Teknolojisi veya Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu olmak.

İstanbul (1) İzmir (2)

2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 60

Tekniker

(Harita

Kadastro)

2

E

Meslek Yüksekokulların Harita, Harita Kadastro veya Harita Teknikerliği bölümlerinin birinden mezun olmak.

' Trabzon (1) İstanbul (1)

2018 YILI KPSSP93 JASGARİ 60

Tekniker

(İnşaat)

2

E/K

Meslek Yüksekokullarının İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak.

İstanbul (1) İzmir (1)

2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 60

Tekniker

(Video

Montaj)

1

E/K

Meslek Yüksekokullarının Basım ve Yayın Teknolojileri veya Basın ve Yayıncılık bölümü mezun olmak.

' Ankara

2018 YILI KPSSP93 ASGARİ 60

Büro Personeli (Ambar)

1

E

Meslek Liselerinin Muhasebe, Muhasebe ve Finansman veya Bilgisayarlı Muhasebe bölümlerinin birinden mezunu olmak.

Antalya

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

Büro Personeli

2

E/K

Lise mezunu olmak ve buna ilave olarak MEB’den onaylı en az 120 saatlik bilgisayar sertifikası sahibi olmak.

İstanbul (1) Samsun (1)

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

 

POZİSYON

UNVANI

ALIM

YAPILACAK

KONTENJAN

CİNSİYETİ

BAŞVURAN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER

ALINACAK İL (ALIM MİKTARI)

MERKEZİ

SINAV

NOTU

Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası)

1

E/K

Meslek Liselerinin Bilgisayar, Bilgisayar (Donanım/Yazılım), Bilişim Teknolojileri bölümlerinin birinden mezunu olmak.

Ankara

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

Teknisyen

(Elektrik)

2

E

Meslek Liselerinin; Elektrik, Bobinajcılık, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Otomatik Kumanda, Elektrikçilik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektromekanik Taşıyıcılar, Endüstriyel Elektronik, Elektronik bölümlerinin birinden mezunu olmak.

Antalya (1) İstanbul (1)

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

Teknisyen

(Motor)

2

E

Meslek Liselerinin; Motorlu Araçlar Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Lndüstriyel Kalıp, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi(Mekanik/Makine), Hidrolik ve Pnömatik, Hidrolik ve Pnömatik Teknolojisi, İş Makineleri Bakım ve Onarımı, Makine, Makine Bakım Onarımcılığı, Motor, Motor(Benzinli), Motor(Dizel), Mekanikçi veya Tarım Makineleri Bakım ve Onarımcılığı, Otomotiv Elektromekanik, İş Makinesi Operatörlüğü, Mekatronik bölümlerinin birinden mezunu olmak.

. İzmir (1)

_ Mersin (1)

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

Teknisyen

(Elektronik)

2

E

Meslek Liselerinin Elektronik, Elektrik- Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Elektronik), ■■Elektrik-Elektronik Teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak.

İzmir (1) Antalya (1)

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

Teknisyen (Sıhhi Tesisat)

1

E

' Meslek Liselerinin Sıhhi tesisat, kalorifercilik, ısıtma, Tesisat teknolojisi, Tesisat teknolojisi (ısıtma ve doğalgaz), Tesisat teknolojisi (ısıtma-doğalgaz iç tesisatçılığı), Tesisat teknolojisi (ısıtma- doğalgaz şebeke tesisatçılığı) bölümlerinin birinden mezunu olmak.

Antalya

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

Destek

Personeli

(Boyacı/

Badanacı)

1

E

Lise mezunu olmak ve buna ilave olarak boyacılık/badanacılık dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.

Antalya

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

Destek

Personeli

(Hizmetli)

13

E/K

Lise mezunu olmak.

İzmir (2) Marmaris (1) Ankara (2) Antalya (3) Samsun (5)

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

POZİSYON

UNVANI

ALIM

YAPILACAK

KONTENJAN

CİNSİYETİ

BAŞVURAN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER

ALINACAK İL (ALIM MİKTARI)

MERKEZİ

SINAV

NOTU

Destek

Personeli

(Garson)

1

E/K

Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak veya lise mezunu olmanın yanında servis/garson dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.

İstanbul

2018 YILI KPSSP94 ASGARİ 60

NOT-1: Bahse konu unvan için temin edilecek personel, vardiyalı olarak (24 saat kesintisiz görev ve en az 2 gün istirahat) da görev yapabilecektir.
NOT-2: Başvurular sırasında yalnız bir unvan ve il tercih edilecek, birden fazla unvan ve il için tercihte bulunulmayacaktır.

3. BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR VE NİTELİKLER:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.
c. Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.
ç. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (12 Nisan 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).
d. Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.
e. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
f. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.
NOT: Başvuruda doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları (ataması yapılmış olsa dâhi) hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılmaktadır.

4. BAŞVURU ESASLARI:

a. Başvurular, 02-12 Nisan 2019 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.
b. Başvurular; 02 Nisan 2019 Salı günü saat 14:00’de başlayıp, 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 11:00’de sona erecektir.
c. Adaylardan, 2’nci maddede yer alan tabloda yer alan bazı pozisyon unvanları için ilave belge yüklenmesi talep edilebilir. Adaylar bu belgelerini de sisteme okunaklı bir şekilde taratarak/fotoğrafını çekerek yükleyeceklerdir. Okunaksız olarak (bulanık/uzak/kırışık/eksik görünen vb.) sisteme yüklenen belge değerlendirmeye alınamayacak ve bu hususta sorumluluk adayın kendisinde olacaktır.
ç. Diplomalarında başvuru yapacakları unvana yönelik olarak istenen kaynak bölümlerin tam isimleri yazmayan, ancak istenen bölümle mezun olduğu bölümün denk olduğunu değerlendiren adaylar ile yurt dışında öğrenim görmüş adaylar; Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) alacakları denklik belgesini de sisteme yükleyecektir.
d. Daha önce Sahil Güvenlik Komutanlığına başvuran ancak çeşitli nedenlerle başvurusu kabul edilemeyen ya da ataması yapılamayan adayların, önceki başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu durumda olan adayların bu kılavuz esaslarına göre yeniden başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
e. Şehit, mâlul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın (belirlenen taban puanı almış olmak şartıyla) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınır (Varsa bu belge de sisteme yüklenecektir.
f. Başvuruları uygun görülen adaylar arasından, merkezi sınav notuna göre en yüksek puan alandan başlamak üzere alım yapılacak miktarın 8 katı kadarı aday mülâkat sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Mülâkat sınavına çağırılacak aday listeleri www.sg.gov.tr internet adresinde adaylara ilan edilecek ve tebliğ niteliğinde olacaktır. Adaylara ayrıca posta, telefon vb. araçlar ile tebligat yapılmayacaktır.
g. Sınavlarda başarılı olan adaylar; 11.11.2016 tarihli ve 9431 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Sözleşmeli Personel Olur.” kararlı sağlık raporu almak üzere ilgili tam teşekküllü hastanelere sevk edileceklerdir. (Adaylar; sevk edildiği hastanede sağlık kurullarınca kendilerine verilen olumsuz ön raporlara ön rapor tarihinden itibaren 3 gün içinde itiraz edebilir ve ilgili hastaneye sevk edildikleri tarihten itibaren 1 ay içerisinde ön sağlık kurulu raporlarını Sahil Güvenlik Komutanlığına teslim etmekle sorumludurlar. Bu süreden sonra gelecek raporlar dikkate alınmayacaktır.) İlgili hastanelerden “Sahil Güvenlik Komutanlığında Sözleşmeli Personel Adayı Olur.” kararlı sağlık raporu alan adayların, haklarında güvenlik tahkikatı işlemleri başlatılacaktır. Güvenlik tahkikatı olumlu sonuçlanan adayların atamaları yapılacaktır.

5. MÜLÂKAT SINAVI TARİHLERİ, SINAV YERİ VE MÜLÂKAT SINAVI SONUÇLARI:

Mülâkat sınavı tarihleri, mülâkat sınavı yeri ve zamanı ile mülâkat sınavı sonuçları adaylara www.sg.gov.tr internet adresinden ilan edilecek ve tebliğ niteliğinde olacaktır. Adaylara ayrıca posta, telefon vb. araçlar ile tebligat yapılmayacaktır. Bu husustaki sorumluluk tamamen adayların kendisine ait olacaktır.

6. BAŞVURU VE SINAVLARLA İLGİLİ TAKVİM:

Başvuru Başlangıcı : 02 Nisan 2019 Saat 14:00 Başvuru Bitişi : 12 Nisan 2019 Saat 11:00
TÜM ADAYLARIN BU İLANI EKSİKSİZ VE GÜNCEL OLARAK GÖREBİLMELERİ İÇİN SAHİL GÜVENLİK
KOMUTANLIĞININ www.sg.gov.tr İNTERNET ADRESİNİ ZİYARET ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.