logo yeni

calisanlar2 copy

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI (9-2018)

Aktif . Yayınlanma Diğer İlanlar

sahil guvenlikSAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMLARI BİLGİLENDİRME KILAVUZU

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE UZMAN ERBAŞ ALINACAKTIR.

1. Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen branşlarda uzman erbaş alımı yapılacaktır.

 

 

Görev

Yüzme

Testi

Branş

Başvuru Kaynakları

Yapılacak

 

 

Birlikler

Topçu

Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Topçu, Tank/Tankçı (mürettebat), Torpidocu, sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

Yüzer

Var

(NOT-1,3,4)

 

AŞAĞIDAKİ ŞARTLARDAN EN AZ BİRİNİ TAŞIMANIZ GEREKMEKTEDİR:

 

 

 

1. Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında “Motorcu veya Motorbot İşletmeni” sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak

veya.

 

Var

(NOT-1,3,4)

Motorcu

2. Meslek Yüksekokullarının; Motor, Motor Otomotiv, Motorlu Araçlar Teknolojisi ile Gemi Makineleri İşletme bölümü mezunu olmak veya,

Yüzer .

 

3. Fakültelerin; Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği ile Otomotiv Mühendisliği bölümü mezunu olmak.

 

 

Telsizci

Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Telsiz, Telem, Muhabere sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak ve buna ilave olarak meslek yüksekokullarının Bilgisayar Programcılığı veya Bilgisayar Teknolojisi bölümü mezunu olmak. (Bir başka deyişle; aday hem Telsiz/Telem/Muhabere smıf/branş/ihtisasmm birinde askerliğini yapmış veya yapıyor olacak, hem de Bilgisayar Programcılığı veya Bilgisayar Teknolojisi bölümlerinin birinden (önlisans) mezun olacak.)

Yüzer/

Kara

Var

(NOT-1,3,4)

Kurbağa

adam

Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağaadam sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

Yüzer

Var

(NOT-2,3,4)


NOT-1: Asgari 1 dakika su üstünde durabilme ve herhangi bir şekilde 25 metre yüzebilme.  

NOT-2: Su üzerinde elleri kullanmadan 2 dakika sabit durabilme, 50 metre kurbağalama yüzebilme, 50 metre yan stilde yüzebilme, 50 metre serbest yüzebilme, 4 metre derinliğe serbest dalarak manken çıkarma ve su altına dalarak en az 20 metre ilerleyebilme.

NOT-3: Adayların yukarıdaki tablodaki gerekleri karşılamanın yanı sıra, bu kılavuzun 3’üncü
maddesinde yer alan başvuru şartlarının tamamını da sağlaması gerekmektedir.

NOT-4: Başvurusunu terhis belgesindeki askerlik sınıf/branş/ihtisasına göre yapan adayların, terhis belgelerinde sınıf/branş/ihtisas kodlarının açık isimlerinin de yazması değerlendirme yönünden önem arz etmektedir. Terhis belgesinde sadece sınıf/branş/ihtisas kodu yazan adayların başvuruları değerlendirilemeyecek ve bu husustaki sorumluluk adayın kendisinde olacaktır.

SINAV KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.