logo yeni

calisanlar2 copy

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY ALIM İLANI (4-2018)

Aktif . Yayınlanma Diğer İlanlar

sahil guvenlikSAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen branşlarda sözleşmeli erkek ve kadın astsubay alımı yapılacaktır.

 

Kontenjan

Miktarı

 

Statü/Şart

Branş (İhtisas)

Kaynak Bölümler

(KPSS (Puan Adı-

   

Asgari Puan))

Güverte

Erkek (90)

Meslek Yüksek Okulların; Deniz Ulaştırma ve İşletme veya Güverte ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak

*  Sözleşmeli

*  KPSS şartı yok.

Makine

Erkek (35)

Meslek Yüksek Okulların; Gemi Makineleri İşletme ön lisans bölümünden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak

*  Sözleşmeli

*  KPSS şartı yok.

İkmal

Erkek (6) Kadın (4)

Meslek Yüksek Okulların; Lojistik, Lojistik Yönetimi ve Maliye ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak

*  Sözleşmeli

*  KPSS (P93- asgari 60 puan)

şartı var.

Uçak Bakım

Erkek (10)

Meslek Yüksek Okulların; Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi ve Uçak Teknolojisi ön lisans bölümünden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

*  Sözleşmeli

*  KPSS (P93- asgari 60 puan)

şartı var.

Bilgi

Teknolojileri

Erkek (5)

Meslek Yüksek Okulların; Bilgisayar Programcılığı (Bilgisayar Programlamacılığı), Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri (Bilgisayar Teknolojisi), Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri ile Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama (Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama) ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

*  Sözleşmeli

*  KPSS (P93- asgari 60 puan)

şartı var.

İdari

Erkek (5) Kadın (5)

Meslek Yüksek Okulların; Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği ile Adalet ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

*  Sözleşmeli

*  KPSS (P93- asgari 60 puan)

şartı var.

 

NOT-1: Erkek ve kadın aday kontenjanları ayrı ayrı belirlenen branşlar için; erkek veya kadın aday kontenjanlarının doldurulamaması durumunda cinsiyet farkı gözetilmeksizin kontenjanlar tamamlanabilecektir.
NOT-2: İkmal, Uçak Bakım, Bilgi Teknolojileri ve İdari branşları için belirlenen kontenjanların doldurulamaması durumunda, eksik kalan kontenjanlar Güverte veya Makine branşına aktarılabilecektir.
NOT-3: Güverte ve Makine için belirlenen kontenjanın doldurulamaması durumunda, eksik kontenjan diğerine aktarılabilecektir.
NOT-4: İkmal branşına alınacak adaylar Sahil Güvenlik Komutanlığı bağlısı gemilerde istihdam edilebileceklerdir.
NOT-5: Alım yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar, YÖK tarafından verilen denklik belgesi ile başvuru yapabilir. Adaylar denklik belgelerini sisteme yüklemek zorundadırlar.
NOT-6: Adayların en son mezun olabilecekleri ve mezuniyet belgesini ibraz edecekleri kesin kayıt tarihi 17 Eylül 2018’dir.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.