logo yeni

calisanlar2 copy

JANDARMA MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY ALIM İLANI (3-2018)

Aktif . Yayınlanma Diğer İlanlar

jandarma1. GENEL BİLGİLER:

a. Jandarma Genel Komutanlığının subay ihtiyacını karşılamak amacıyla, (430)’u sözleşmeli ve (70)’i muvazzaf (60’ı pilot, 10’u tabip) olmak üzere toplam (500) subay temini yapılacaktır. Temine ilişkin branşlar, cinsiyet durumuna göre kontenjanlar aşağıdaki gididir.

Statüsü

Sözleşmeli

Muvazzaf

Branşlar

Jandarma

İstihkam

Muhabere

İkmal

Bakım

Personel

Maliye

Pilot

Tabip

Cinsiyet

E

K

E

E

E

K

E

K

E

K

E

K

E

E

Kontenjan

337

40

7

17

6

3

4

1

5

4

3

3

60

10

Toplam

377

7

17

9

5

9

6

60

10

 

b. Ön başvurular 19 Mart - 01 Nisan 2018 tarihleri arasında internet üzerinden www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adreslerinden e-devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra yapılabilecektir.

c. Ön başvuru yapan adayların KPSS notunun %70’i ve ALES notunun %30’u alınarak oluşturulan puana göre en yüksekten düşüğe doğru sıralanacak ve temin edilecek branş kontenjanının on katı kadar adaya 13 Nisan 2018 tarihine kadar www.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinden “seçme sınavlarına çağrılma ve sınav ücretini yatırma” duyurusu yapılacaktır.

ç. Seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylardan 50 TL. “sınav ücreti” alınacaktır. İnternet adresi üzerinden "Sınav ücreti” yatırma çağrısı almadan adaylar kesinlikle sınav ücreti yatırmayacaktır. Sınav ücretleri "sınav ücreti yatırma ve sınava çağrılma duyuruları” başlığı altında açıklandığı şekilde yapılacaktır. Sınav ücretini yatırmayan adaylar seçme sınavlarına çağrılmayacaktır. Şehit veya malul eş ve çocuklarından sınav ücreti alınmayacaktır.

d. Seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylar; belge inceleme, fiziki kontrol (ön sağlık muayene), fiziki yeterlilik, mülakat sınav aşamalarına tabi tutulacaktır. Yapılan seçme sınavlarında başarılı olan adayların uygun sağlık kurulu raporu almaları, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının olumlu olması zorunludur.

e. Seçme sınavlarından başarılı olan ve subay öğrencisi olmaya hak kazanan adaylarla ön sözleşme yapılacaktır.

f. Temel askerlik ile subaylık anlayışı kazandırma eğitimini başarı ile bitirenlerle ilk sözleşme yapılacaktır. İlk sözleşme süresi dört yıldır.

g. Muvazzaf subay öğrenci adaylarında (pilot ve tabip) sözleşme şartı bulunmamaktadır. Muvazzaf subaylar için zorunlu hizmet süresi 15 yıldır.

ğ. İnternet ilanlarının takip edilmemesi nedeniyle, seçme sınavlarına katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

h. Tüm branşlara ait genel başvuru şartları 2’nci maddede, muvazzaf pilot temini için özel başvuru şartları 3’üncü maddede, muvazzaf tabip subay özel şartları ise 4‘üncü maddede belirtilmiştir.

ı. Faaliyet takvimi aşağıdaki gibi olup, başarı sıralamasının duyurulması, sağlık kurulu raporu ve kayıt kabul işlemleri onaya müteakip yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZUNA ULAŞMAK ÇIN TIKLAYINIZ.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.