logo yeni

calisanlar2 copy

bu çaılışmadan haberi olan varmı?

Çok
7 yıl 2 ay önce #4880 Yazan: orhun-10
slm arkadaşlar
Rotasyon tartışmalarıyla gündeme gelen personel reformuna yönelik çalışmalarda ‘yardımcı hizmetlilere’ piyango çıktı. Odacı, aşçı, şoför ve hizmetlilerin maaşlarına 100 liraya varan miktarda zam yapılması planlanıyor.
KAMUOYUNDA ‘rotasyon’ tartışmaları ile gündeme gelen 657 sayılı devlet memurları kanununda değişiklik yapan yasa tasarı taslağı çalışmalarından, kamuda çalışan yaklaşık 170 bin personele ‘ek gösterge’ piyangosu çıktı. Yapılan çalışmaya göre, kamu kurumlarında odacı aşçı, hizmetli ve şoför gibi yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele ek gösterge verilecek. Maaşlarda yapılacak iyileşmenin tutarı, ekonomi bakanlıkları ile yapılacak çalışmanın ardından netleşecek. Ancak ilk hesaplamalara göre yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin maaşında 100 liraya kadar bir artış yapılması söz konusu olacak. Konuyla ilgili olarak Çalışma Bakanlığı, diğer ekonomi bakanlıkları ile birlikte bir çalışma yapacak. Bakanlıklar, konunun teknik ayrıntılarını ve maliyetini ele alacaklar. Düzenlemenin hayata geçmesi ile kamudaki hizmetli sınıfındaki personele ek gösterge verilmesi söz konusu olacak.
Gecikirse torbaya girecek
Düzenleme, 657 sayılı devlet memurları yasasında yapılacak değişikliğe konulacak. Ancak tasarı gecikirse, üzerinde uzlaşmaya varılan konularla ilgili olarak bir torba yasa tasarısı hazırlanacak. Söz konusu yasa tasarısında, çalışma hayatıyla ilgili diğer düzenlemeler de yer alacak.
657 sayılı Devlet memurları kanununda değişiklikler devam ediyor. Bu değişikliklerin içinde 170.000 personeli etkileyecek “ek gösterge” ödemeleri yer alacak. Buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; odacı, aşçı, şoförlük ve diğer hizmetlilere 100 tl’ye kadar zam yapılacak.
Konuyla ilgili olarak Çalışma Bakanlığı, diğer ekonomi bakanlıkları ile birlikte bir çalışma yapacak. Bakanlıklar, konunun teknik ayrıntılarını ve maliyetini ele alacaklar. Düzenlemenin hayata geçmesi ile kamudaki hizmetli sınıfındaki personele ek gösterge verilmesi söz konusu olacak.
Bugünün Tarihi: 24 Aralık 2013

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4881 Yazan: murtaza
murtaza tarafından bu çaılışmadan haberi olan varmı? konusunda yanıtlandı
Ben yıllardır çalışma yapıldığını duyarım da şimdiye kadar birşey görmedim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4882 Yazan: osman1
osman1 tarafından bu çaılışmadan haberi olan varmı? konusunda yanıtlandı
:) Sorunu olan kamu personelin tümü için ilgili forum sayfalarında hep bir çalışmadan söz ediliyor. Olaya sadece kendi grubunuz açısından baktığınızda, çalışmanın sadece siz de olduğunu ve çok önemli bir girişim varmış gibi algılanabilir.
Oysa durum farklı. Sorunu, beklentisi olan her gruba, unvana ilişkin çalışma var algısı yaratılıyor. Ancak sonuçta bu beklentilerden sadece bir kısmı belki gerçekleşiyor.

Son duyduğum çalışmalardan örnek:
-Polislerin ek göstergesi 3000 olacak,
-Avukatların ek göstergesi 3600 olacak,
-Öğretmenlerin ek göstergesi 3600 olacak,
-İş ve Meslek Danışmanları kariyer meslek olacak,
-Sivil savunma uzmanları kariyer meslek olacak,
.....
bu liste uzayıp gidiyor. Bu nedenle, yapılacağı söylenen çalışmalara pek inanmıyorum. Yapacak olan yapar zaten, YHS'ye ek gösterge vermek zahmetli bir uğraşı gerektiren konu değil ki üzerinde çalışıldıkça çalışılıyor. Bir kanuna bir cümle ekler halledilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4885 Yazan: metinc
metinc tarafından bu çaılışmadan haberi olan varmı? konusunda yanıtlandı
bol bol cak cek. Benim duyduğum sadece kamu personeli danışma kurulunda karar bağlanan konularla ilgili bir yasa tasarısı çalışması var. O da daha meclise gönderilmemiş bile. Zaten bu karışık siyaset ortamında o iş yatar ancak seçimden sonra belki.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4887 Yazan: atospatos
atospatos tarafından bu çaılışmadan haberi olan varmı? konusunda yanıtlandı
bunlar zamanında yani 2005 te de böyle şeyleri vaat ettiler, mutabakata vardılar. o zaman tutulmayan sözleri şimdi mi tutacaklar. Yazık ey halkım!.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4888 Yazan: elbetbirgün61
elbetbirgün61 tarafından bu çaılışmadan haberi olan varmı? konusunda yanıtlandı
Diyorum demeye de devam edeçeğim NARMENX kardeşimiz emeklerin için çok sağol ama asıl yapılması gerekeni yapmıyoruz konu şu;
bizleri bir araya getirecek bir LİDER yok ,çıksın birisi desin arkadaşlar şu zaman ankara da toplanıyoruz o kadar bizler bunu yapamadıktan sonra kesinlikle hiçbirşeyin olaçağına innamak istemiyorum hakzsızsam söyleyin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.154 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.