logo yeni

calisanlar2 copy

buromemursen den cevap

Çok
7 yıl 1 ay önce #4064 Yazan: bekirdek
buromemursen den cevap, bekirdek tarafından oluşturuldu
Bekir Bey ekteki teklifi hazırladık, Komisyonlara ve milletvekillerine ulaştırıyoruz, inceleyip ekleyeceğiniz bir konu varsa fikirlerinizi bekleriz, iyi çalışmalar; Büro Memur-sen


TEKLİF
Madde … 14/7/1965 tarihli 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 36. Maddesinin 8. Fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“Bütün Kamu Kurumları, her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma islerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ve işletilmesi ve Benzeri Nitelikteki Hizmetleri yaptırmak veya kurumlarda, çarşı ve mahallerde koruma ve muhafaza hizmetleri gibi ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü Personelleri üçüncü şahıslara ihale yoluyla gördürülmesi (İhale Açarak Hizmet Alım Yöntemiyle Karşılamak) zorundadır.
Kamu Kurumlarında 657 Sayılı Kanunun 36. Maddesindeki 8. Fıkrasında belirtilen Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki Kadrolu Çalışan Personellerin tamamı, Memur Statüsü Hakkını Kazanarak Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçerler.”
GEREKÇE
Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılarak bu hizmet sınıfının sağladığı hizmetler genel idare hizmetleri sınıfınca sağlanmalı, halen yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlar hiç bir işleme gerek kalmaksızın genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmelidir.
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 36.Maddesinin 8. Fıkrasına(Yardımcı Hizmetler Sınıfı Fıkrasına) Eklenen Fıkra (Ek fıkra:18/5/1994-KHK-527/1 md.;Mülga:28/2/1995 -4081/3 md.) ile birçok Kurum Temizlik, Kalorifer yakma gibi işlerini yani, Yardımcı Hizmetler Sınıfının yapması gereken işleri İhale yoluyla yaptırmakta olup, Yardımcı Hizmetler Sınıfında Memura İhtiyaç duymamaktadır. İhale yapamayan Kurumlara İhale açma yetkisi verilerek bu şekilde işlerin daha hızlı yürümesi sağlanmış olacaktır.
Devlet Memurları Kanunun Yardımcı Hizmetler Sınıfı hariç diğer bütün sınıfları Memurluğu temsil ederken, Yardımcı Hizmetler Sınıfı maalesef Memurluğu Temsil etmemekte olup, bir nevi İşçiliği temsil etmektedir; çünkü düz İşçi ile Yardımcı Hizmetler Sınıfı aynı işi yapmaktadır. Bu durum 657’de bir tezatlık oluşturmaktadır. Bu Tezatlığı ortadan kaldırmak gerekiyor.
Bugün itibariyle Yardımcı Hizmetler Sınıfına ait hiçbir Devlet Memuru bulunduğu sınıftan memnun değildir. Ama “Ekmek Davası” olduğu için istifa edememektedirler. Aynı şekilde Müdürlerde emrindeki Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki Devlet Memurlarının yaptığı işlerden memnun kalmamakta olup, İhale yoluyla alınan Şirket Personelinin daha verimli ve etkin çalıştıklarını ifade etmektedirler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #4065 Yazan: bekirdek
bekirdek tarafından buromemursen den cevap konusunda yanıtlandı
2005 yılında zaten verilmiş bir söz var onun vurgulanması benim aklıma ilk gelen sizin aklınıza gelen varsa hemen cevap atıp yollayalım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #4073 Yazan: osman1
osman1 tarafından buromemursen den cevap konusunda yanıtlandı
Onlarca kanun teklifi hazırlandı ve hazırlanabilir bu konuda. önemli olan niyet. Bu şekildeki bir kanun teklifine ekleme olsa ne olacak çıkarma olsa ne olacak. Konu açık.Tek cümle de yeter bu işi düzeltmeye.

Bir cümle de benden: "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinde düzenlenen Yardımcı Hizmetler Sınıfında kadrolu personel istihdam edilemez ve halen bu sınıftaki kadrolarda görev yapan memurlar,30 gün içerisinde diğer hizmet sınıflarında durumlarına uygun kadrolara atanırlar."

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #4082 Yazan: eskici_373
eskici_373 tarafından buromemursen den cevap konusunda yanıtlandı
<bekir kardeşim bu teklifi nerye vermişler anlamadım bunların 28 kasımda ki taleplerinde biz yokuz neyin teklifiymiş hangi komisyonaymış acaba öğrenebilir misin yayınlamışlar taleplerini hizmetlinin adı geçmiyor

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #4083 Yazan: bekirdek
bekirdek tarafından buromemursen den cevap konusunda yanıtlandı
cevap gönderdim büyük ihtimal yarın dönerler ne olduğunu anlarız.ben maili milletvekili sn.ünüvarın sendikalardan rapor bekliyorum demesiyle tüm sendikalara herhangi bir çalışmanız var mı gibisinden atmıştım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #4188 Yazan: bekirdek
bekirdek tarafından buromemursen den cevap konusunda yanıtlandı
Bekir Bey Grup Başkan ve Başkan yardımcılarından randevu alınıyor hem onlara sunulacak hemde konfederasyon komisyonlara götürüyor her fırsatta takip ediyoruz ama biliyorsunuz hükümetin karşı duruşu var bizde mücadeleye devam ediyoruz

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.213 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.