logo yeni

calisanlar2 copy

YARDIMCI HİZMETLERİN KALKMASI İÇİN TBMM KONUŞMASI

Çok
7 yıl 1 ay önce #3062 Yazan: maço
ak parti hükümeti başörtüsü sorununu çözdü ne dedi vatandaş istiyor dediler bizim yardımcı hizmetler sınıfı örtüsü ile sadece başımış değil elimiz ayağımız gözümüz bağlı
sayın vekilimizin meclisde bir soru sormasını istiyorum acaba hükümet 13 yılda bu sınıf için ne yapmış
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce #3073 Yazan: bababaris
2010 yılından beri sadece M.E.B 3000'e yakın engelli lise mezunu hizmetli aldı. Biri demiş ki baraj önlisans olsun o zaman başka biri de lisans desin, diğeri de yüksek lisans. Sonuç olarak bölünelim parçalanalım, yönetilelim gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. Buna Narmenx abi müsaade etmeyeceğini biliyorum ve teşekkür ediyorum. Vekil konuşmasında kaç engellinin hizmetli kadrosunda çalıştığını da belirtebilirse iyi olur Şafak Pavey hanımefendi de bir engelli onun da bir konuşma yapması istenebilirse eğer etki artar diye düşünüyorum. Saygılar.
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce #3074 Yazan: darajin
Ben şafak paveye bir kaç kere email attım ve ondan hem engelliler için hemde yardımcı sınıf çalışanarı için destek istedim. Diğer hussus ise bu ön lisans,lise,lisans ayrımınını bırakın bu kadar düşüncesiz olmayın ben 4 yıılık mezunuyum ama eyer bize br hak verilecekse tüm yardımcı sınıf çalışanı kapsamalı ozaman hak kazzanmış oluruz tek taraflı yada bölünmüşlük yollarından aklınızı alın ve tam destek ve tam çalışma yapın

Kölelik kabulenmeye zorlanan hayattır
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce - 7 yıl 1 ay önce #3075 Yazan: maço
bence en doğrusu lisans ve önlisans mezunların direk geçmesi çünkü lisans mezunu olmak kolay iş değil ve önlerinin derhal açılması üst düzey kadrolar için bu sadece lisanslılar için çünkü öyle arkadaşlar var ki içimizde ya buna yazık kafaya bak kadroya bak bu kafayla en azından müdür olsun diyorsun. Önlisanslılar okuduğu bölümlere göre gerekirse kurum değişikliğine tabi tutularak teknik hizmetlere geçirilrmesi lise mezunları yıllarına göre görevde yükselme sınavları açılması 2 yılda bir gibi bu kadronun yavaş yavaş kalkması gerekir ve bunun için bundan sonraki yıllarda hizmetli alınmaması devletin açılacak olan bütün hizmetli kadrolarının bu şekilde hizmetli kadrolarını isim ve görev değiştirilek doldurulması 2002 yılında trt 1 tv de bir alt yazı geçmişti engelliler yanlış kadrolara atanmıştır bu durum düzeltilecektir. ben 2001 kasımda göreve başladım ve hemen bizi eğitime aldılar ama 2002 martda seçim oldu ak pati geldi tek başına hükümet kurma çalışmaları bakanlıklar değişti bizim o eğitim girdiğimiz sınav kaynadı gitti ve o da yetmiyormuş sanki engellilere iş bulduk diye bütün engellileri hizmetli kadrolarına doldurdu 2012 ömss ye bende girdim lisans mezunu olarak lisans mezunlarını ne yaptılar çok fazla kadro açılmadı engelli öğretmenleri öğretmen atamadılar onları memur olarak yerleştirdiler diğer lisanslılar yine hizmetliliğe devam ve oda yetmezmiş ne yaptılar şehit yakınlarını lise mezunlarını memur kadrosuyla işe başlattılar böyle düşünmeyi bende istemezdim ama sen lisans mezunu yıllardan beri zor şartlarda çalışırken olmuyor iyi düşünemiyorsun illaki masasını silerken şehidin kemiklerini sızladıyorsun o da yetmedi ne yaptılar kpss ile lisans mezunlarından seçme kişileri 5 yılık görev süresi dolmuş olan memurları 10 yıllık görev yapan memurları üst kadroya atanabilir hükmünü bir gecede kaldırıp 5 yıla çektiler hemen bir sınav hop müdür yardımcılığı bizde memur olabilmek için 13 yıl bekledik yok 5 yıl çalışın yok önlisansı bitin yok lisansı hala daha lisans mezunu hizmetliyim ve engelliyim
Son Düzenleme: 7 yıl 1 ay önce Düzenleyen:maço Neden: w
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce #3082 Yazan: aliakcil
çok güzel özetlediniz. birde memurların hizmetlileri küçük görmesini de ekleyebiliriz. gerçektende engellilerin yardımcı hizmetlerde çalışması çok zor bunu kendimden biliyorum. inşallah hepimiz memur oluruz. dua etmeyi de ihmal etmeyelim arkadaşlar.
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #3083 Yazan: NEDVED
SAĞLAM ADAMA BİLE HİZMETLİLİK ZOR Kİ. İŞİN TUHAF TARAFI MAAŞI ZATEN EN DİPTE OLAN MEMUR SINIFIDIRDA AYNI ZAMANDA.
yILLAR EVELSİYE BİR YAZI OKUMUŞTUM AMERİKAYLA İLGİLİ. AMERİKADA EN FAZLA MAAŞ ALANLAR İNŞAATÇILAR VE BİZİMLE AYNI İŞİ YAPANLARMIŞ.ÇÜNKÜ İŞ NE KADAR RİSKLİ VE YORUCU YIPRATICIYSA O KADAR MAAŞI İYİYMİŞ.

AMA BİZİM HALEMİZE BAKIN TÜM BU REZİLLİKLER BİZDE,YETMİYOR ÖNÜMÜZ TIKANIYOR YÜKSELEMİYORUZ,MAAŞ ZATEN REZİLLİK ÖFFF ÖFFF ÖFFF DİYORUM ARTIK.

15 GÜN SONRA 10'UNCU YILIMDAN GÜN ALACAM VE ÖN LİSANS MEZUNUYUM MAAŞIM NET 1734 LİRA.BAŞKADA HİÇBİR ÖDEME YOK.

BU YARDIMCI HİZMETLER SINIFI İÇİN BİŞEY YAPILMAZSI OLMAZSA OLMAZLARDANDIR ARTIK.ÖTESİDE YOK.

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Konu kilitlendi.
Sayfa oluşturma süresi: 0.153 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.