logo yeni

calisanlar2 copy

YARDIMCI HİZMETLERİN KALKMASI İÇİN TBMM KONUŞMASI

Çok
7 yıl 4 hafta önce #3014 Yazan: NEDVED
Vallah Narmenx kardeş, bu işi tamamına erdirsen erdirsen anca sen yaparsın.

Taa o malum öğretmen sitesi zamanından beridir uğraşıyorsun, görüyoruz. Gerçekten elinden geleni yapıyorsun buna şahidiz.

Qırıx rumuzlu arkadaşa da hakvermiyorum değilim, o da haklı. Güya 107000 yhs personeli var ama kendini yırtan 20 kişiyi geçmiyoruz.Hele hele ankarada olup ta çabalarımıza destek vermeyen tüm yardımcı hizmetler sınıfı personeline bende veryansın ediyorum,bende sitem ediyorum.Qırıx haklı en fazla yhs Ankarada var.

Gerçekten lise ve üzeri yükseköğrenim görmüş birinin hala köle statüsü içinde çalıştırılması yasa koyucunun ayıbı.Yaptığımız işi küçümsemeyi kastetmiyorum-yükselememeyi kastediyorum.Kaldı ki yasa koyucu bu aybı kaldırmayı bırak hala önünü tıkayan kanunları işler halde tutuyor.Kast sistemi misali yıllardır bu rezillik devam edegeliyor.

Tüm mazlumların-bişarelerin dermanı olarak görülen Akparti malesef yaralarımıza derman olamamıştır.2005 yılında birkereliğe mahsus bize verdiği sözü bile tutmaktan imtina etmiştir.Dolayısyla Akparti bizi hayal kırıklığına uğratmıştır.Bizi şok'a gark etmiştir.

Bugün gelinen noktada yıllarca Akpartiye oy veren biri olarak ki diğer partilere önyargıyla yaklaşan ben kendim bile yhs'ye reva görülen zulüm üzerine hayıflanır hale geldim.İnsanın bazen özeleştiri yapması iyi oluyor aslınca; dokmatik düşünceleri sorgulaması dahi zaman zaman aralıklarla elzem oluyor.

NEYSE, BİŞEYLER OLSUN ARTIK DİYORUM.İNAN NARMENX, BİTİK ANLAR YAŞIYORUZ.

BU AKPARTİ HÜKÜMETİNİN, YILLARDIR BİZE REVA GÖRDÜĞÜ DUYARSIZLIĞI YÜCE ALLAHA ARZ EDİYORUM.

HER KİM BİZLER İÇİN BİŞEYLER YAPIYOR CABALIYORSA CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.HASETEN CHP HATAY MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ EDİBOĞLUNA.

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: başkasın
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce #3015 Yazan: atospatos
başta narmenx ve diğer çabalayan bütün arkadaşlara ve sayın milletvekilimize sonsuz teşekkür ediyoruz. daha ziyade kendi görevlerimiz dışında bütün işlerin yaptırılması adamın zoruna gidiyor. çay vermekten tutun da kalorifer yakmaya kadar 24 saat . kaloriferin yakıyorsun üstünde lojmanlar var. özel işini de yapıyoruz yani. amire dedim lojman yakmak benim görevim değil dedim. bunları ayrı düşünmemek lazım dedi. lafa bak. ondan sonra hak hukuktan bahsederler.
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce #3018 Yazan: narmenx
Arkadaşlar bu mecliste yapılacak olan konuşma aslında herşeyin belirleyicisi olacaktır.Eminimki Sayın vekilimiz çok can alıcı noktalara değinecektir.Hitabeti güçlü,vurguyu yapacak yerleri çok iyi bilmektedir.Zaten şimdiye kadar konu ile ilgili defalarca konuştuğumuz için kafasında hiç bir metin olmadan dahi rahatlıkla konuşabilir.Nihayetinde kendisi de bir hemin olarak,geçmişinde 13 yıl Tabibler Odası Başkanlığı yaparak bizim bu sıkıntılarımızı anlamakta güçlük çekmemektedir. Hükümet kanadının bu konuşma esnasında simalarını merak ediyorum.İnşallah bu konu bizim mücadelemize daha da büyük güç katacaktır.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esesli, elbetbirgün61
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce #3020 Yazan: Ferhat_10

narmenx Yazan:: Hükümet kanadının bu konuşma esnasında simalarını merak ediyorum.İnşallah bu konu bizim mücadelemize daha da büyük güç katacaktır.

Hükümet kanadı napacak bu konuşma esnasında ben size söyleyeyim;

Yine işlerine gelmeyen her konuşmada olduğu gibi, hükümet vekilleri tabletleri yada telefonlarıyla internette sörf yapacak yada twitter'e girip bir şeyler yazacaklardır.Sayın vekilimize teşekkürlerimizi de iletmiş olalım bu arada buradan.
Konu kilitlendi.

Çok
7 yıl 1 ay önce #3021 Yazan: slhddn
özellikle yüksek lisans, lisans ve ön lisans yardımcı hizmetlilerin çalıştıkları kurumda nasıl bir psikoloji ile çalışmaktadır, aldıkları eğitimin karşılığını alamamakta ve birçok ekonomik ve psikolojik sıkıntıları bulunmaktadır, eğer hükümetin alnan eğitime azıcık saygısı var ise yüksek öğrenim görmüş nitelikli personeli çaycı, temizlikçi, kaloriferci, odacı, tekniksiyen yardımcısı, vb. alanlarda çalıştırmaz aldıkları eğitime uygun bir işte ve uygun bir ünvanda çalıştırmalidır
Konu kilitlendi.
Çok
7 yıl 1 ay önce #3022 Yazan: Yüksek Ekonomi Uzmanı
Sayın Editör; 657 sayılı yasa çıkarken Yardımcı Hizmetler Sınıfına personel alımları ilkokul mezunu olunması yetiyordu. İlkokul mezunu birinin 4. dereceye kadar düşebilmesi yani ek gösterge derecesine kadar düşebilmesi mümkün olmadığı için kanımca Hizmet Sınıfları içerisinde Ek gösterge verilmesinin de mantığı yoktu. Ancak günümüz koşullarında bu sınıfta çalışanların birçoğu üniversite mezunu olmalarından ötürü 1. dereceye kadar terfi yapabilmekteler. Mağduriyette buradan başlıyor. Sesimizi yetkili kişilere duyuramadığımız ve Görevde Yükselme Sınavlarının Yardımcı Hizmetler sınıfına uygulanmaması sorunlarımızı artarak büyütüyor. Maliye teşkilatı için söylüyorum 3 ayda bir müdürlük sınavları açıyorlar. Ama yardımcı hizmetler sınıfını kimse görmüyor. 1999 yılında işe başladım. Lise mezunu olduğum için görevde yükselme hakkım dahi yoktu. 2007 yılında iktisat bölümünü bitirdim. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Ekonomi Yüksek Lisansı bitirmek üzereyim. Tez yazma aşamasındayım. Okulum bitse bile 1 kademe ilerlemesi olacak maaşıma katkısı 1 tl civarı. Ben ise okul için 10 bin tl nin üzerinde harcama yaptım. Bu ülkede eğitime önem verilmediğinin kanıtıdır. Sonrada İzmir İktisat kongresinde Ali Babacan ve diğer Ekonomi ile ilgili bakanlar yalandan eğitim bütçemizi artırmamız gerekiyor diyorlar. Cumhurbaşkanı aynı forumda Türkiyenin orta gelir tuzağından kurtulabilmesi için katma değeri yüksek ürünler ihraç etmemiz gerekiyor dedi. Buda beşeri sermayemizi artırmakla olacak dedi ama kimsede çıkıp bu ülkede Yüksek Lisans Mezunu kişilerin bile kamuda yardımcı hizmetler sınıfında köle gibi çalıştıklarını hiçbir haklarının olmadığını söyleyemedi.

Sayın Editörüm sizden ricam. Sayın vekilimiz konuşmasında Yardımcı hizmetler sınıfındaki yüksek öğrenim görmüş personelin kamuda atıl vaziyette çalıştıklarını vurgulasın. Hatta İzmir İktisat kongresinde ekonomi bakanlarının eğitim yatırımlarını artıracağız sözlerine vurgu yapsın. Bu sınıfta çalışan Yüksek Lisans Mezunu kişilerin Mülki amirlerden bile daha eğitimli olduklarını vurgulayıp, 657 deki kariyer sisteminin çöktüğünü belirtmesi yararlı olacaktır. Saygılarımla
Konu kilitlendi.
Sayfa oluşturma süresi: 0.207 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.