logo yeni

Hemşire muvafakat dava örnekleri

Daha
3 yıl 4 ay önce #1062 yazan zebani
Eşim üniversite hastanesinde hemşire. Muvafakat istedik ama verilmiyor. Torpil arayışı içindeyiz ama emsal dava örnekleride işime yarar arkadaşlar yardım bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 4 ay önce #1103 yazan Kül Tigin
Başka bir kuruma naklen geçerken muvafakat verilmemesi durumlarında açacağınız davalara örnek teşkil edecek çok sayıda karar bulabilirsiniz sitemizde.

Bu konuda idarenin muvafakat vermemesi işlemini iptal eden yargı kararlarının dayandığı noktalar bir kaç tanedir. Bu hususlara uyan durumlar yargı önünde açacağınız davada elinizi güçlendirecektir. Bunlar aile birliği, eğitim özrü, başkasına verilen muvafakatlar gibi konulardır.

Sitemizin arama butonunu kullanarak bu kararlara ulaşabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 4 ay önce #1123 yazan zebani

Kül Tigin yazan: Başka bir kuruma naklen geçerken muvafakat verilmemesi durumlarında açacağınız davalara örnek teşkil edecek çok sayıda karar bulabilirsiniz sitemizde.

Bu konuda idarenin muvafakat vermemesi işlemini iptal eden yargı kararlarının dayandığı noktalar bir kaç tanedir. Bu hususlara uyan durumlar yargı önünde açacağınız davada elinizi güçlendirecektir. Bunlar aile birliği, eğitim özrü, başkasına verilen muvafakatlar gibi konulardır.

Yardımcı olurmusunuz ulaşamadım.

Daha
3 yıl 4 ay önce #1124 yazan Kül Tigin

zebani yazan:

Kül Tigin yazan: Başka bir kuruma naklen geçerken muvafakat verilmemesi durumlarında açacağınız davalara örnek teşkil edecek çok sayıda karar bulabilirsiniz sitemizde.

Yardımcı olurmusunuz ulaşamadım.

Muvafakat reddine karşı dava örnekleri

Yukarıdaki linkte yer alan haberden örnek kararlara ulaşabilirsin.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zebani

Daha
3 yıl 4 ay önce #1145 yazan zebani
çok işime yarayacak teşekkürler :woohoo:

Daha
3 yıl 4 ay önce #1149 yazan birgul
Muvafakat verilmemesi üzerine açılan davalar kazanıldığında, arada geçen dönem için maaş farkı varsa bu da alınabiliyor mu?

Daha
3 yıl 3 ay önce #1169 yazan emircan alim
başlığı kaydettim bir gün işime yarayabilir :cheer:

Daha
3 yıl 3 ay önce #2290 yazan metinc
aynı üniversitede aynı unvanda başkalarına muvafakat verilmişse davayı kesin kazanırsınız.

Daha
3 yıl 3 ay önce #2326 yazan ssuzan
Yukarıdaki yazı dışında başka bir sebep ileri sürerek muvafakat davası açabilrmiyiz teşekkürler

Daha
3 yıl 2 ay önce #3163 yazan metinc
Açabilirsiniz tabiiki. Ancak yukarıda sayılan sebepler hukuki olarak ispatlandığı sürece muvafakat davasını kazanmanızı kolaylaştıracak sebebplerdir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.385 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.