logo yeni

calisanlar2 copy

Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu

Çok
4 yıl 6 ay önce #14120 Yazan: yurtlu
yurtlu tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı

papatya Yazan::

yurtlu Yazan:: iyi günler internette araştırırken sitenizle karşılaştım ve çok faydalı buldum teşekkürler.

elektronik teknikeri olarak bir üniversitede çalışmaktayım ve bu dönem nasip olursa elektronik mühendisliğini bitireceğim. öncelikle şunu merak ediyorum yükselme sınavına girmeden ve girip de mühendis kadrosuna geçtikten sonra maaşımda ne kadarlık bir artış olur? bu iki durum arasında maaş farkı çok olur mu? çünkü bizim kurumda yükselme sınavı çok açılmıyor. bu konuda uzman arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

evliyim 1 yaşında çocuğum var ve tam olarak 2.958,72 TL alıyorum

Ünvanı TEKNİKER
Emekli D/K 7/3
Ödeme D/K 7/3
Kazanılmış D/K 6/1
Medeni Hali EVLİ
Eşi Çalışıyor HAYIR
Özel Hizmet Puanı 93
Yan Ödeme Puanı 1625
Yabancı Dil Göstergesi 250
Üniv. Ödeneği Göstergesi
İd. Gör. Ödeneği Göstergesi
Üniv. Gel. Ödeneği Göstergesi
Makam Taz. Göstergesi
Görev Taz. Göstergesi
Ek Gösterge
Kıdemi Yıl/Ay/Gün 4/11/20
Özel Sigorta
Yüksek Öğ.Tazminatı Puanı 0

Sayın YURTLU,

7/3'te Tekniker olarak çalışırken aldığınız net maaş miktarı ile, aynı derecede tekniker kadrosunda Mühendis unvanı ile alacağınız net maaş arasında Net 438 TL fark olur. (2016 yılı ilk altı ayında)

Aynı derecede aynı koşullarda olup; Mühendis kadrosunda olan bir memur ile Tekniker kadrosunda (mühendis olmayan) bulunan memur arasındaki maaş farkı ise 834 TL'dir.

anladım teşekkür ederim papatya hanım. Peki bu durumun daha önce belirttiğiniz maaşıma olan 438 tl lik artışa bir etkisi olur mu?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 6 ay önce #14124 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Sayın YURTLU,
Mühendislik Fakültesi mezunu olarak tekniker kadrosunda görev yapıyorsanız, mühendisin geçerli olanlar ve tazminatlardan yararlanabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yurtlu

Çok
4 yıl 6 ay önce #14127 Yazan: yurtlu
yurtlu tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
anladım sağolun paptya hanım

Çok
4 yıl 6 ay önce #14141 Yazan: ysf1987
ysf1987 tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Merhaba Papatya hanım ben bilgisayar teknikeriyim.Geçen hafta Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum.Fiili olarak kendi işimi yapıyorum.Kurumum maaaşımı yaparken Mühendis ek göstergesi üzerinden hesaplarsa sıkıntı olur mu ? Yani mühendis ek göstergesi alabilir miyim.

Çok
4 yıl 6 ay önce - 4 yıl 6 ay önce #14143 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Sayın YSF1987,

Mühendi ek göstergesinden yararlanabilmek için mühendis kadrosuna atanmak gerekir. Bilgisayar isletmeni kadrosunda iken Mühendislik Fakültesi mezunu olmanız, hakkınızda mühendis ek göstergesi uygulanmasını gerektirmeyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 4 yıl 6 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
4 yıl 6 ay önce - 4 yıl 6 ay önce #14144 Yazan: ysf1987
ysf1987 tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Papatya hanım Tekniker kadrosundayım.Bilgisayar işletmeni değil...
Son Düzenleme: 4 yıl 6 ay önce Düzenleyen:ysf1987

Sayfa oluşturma süresi: 0.177 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.