logo yeni

calisanlar2 copy

Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu

Çok
4 yıl 7 ay önce #13918 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Sayın FATMA853,

Tekniker unvanlı kadroda, 4/2'de, kıdem süresi 9 yıl, mühendislik fakültesi mezunu, bekar ve çocuksuz, sendika üyesi olmayan, kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapmayan ve ilave özel hizmet tazminatı almayan bir memurun 15 Mayıs 2016 aylık net maaşı 3412 TL'dir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 7 ay önce #13937 Yazan: fatma853
Tekniker olarak calismaktayim.muhendisligi bitirdim..bana ek odemeyi tekniker olarak verdiler.ykiRci eger mahkeme kararinizi yayinlarsaniz...bizede emsal.olusturacak..iyi gunler

Çok
4 yıl 7 ay önce #13938 Yazan: fatma853
Bende tekniker olarak calismaktayim...muhendislik bolumunu bitirdim..bana ek odemeyi teknikerin ek odemesini verdiler...ykirci sizin.mahkeme karari emsal olacagindan yayinlarsaniz bizde basvurabiliriz

Çok
4 yıl 6 ay önce #14117 Yazan: yurtlu
yurtlu tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
merhaba papatya hanım;
üst öğrenime intibak yapılırken emsal nasıl belirleniyor acaba?? yada şöyle sorayım benim emsalim nedir?
1981 doğumluyum, 1999 yılında düz liseden, 2002 yılında ön lisanstan ve 2016 yılında mühendislikten mezun oldum. Memuriyete girişim 2012 ağustosu ve yaklaşık 3 yıl özel sektörde çalışmışlığım ve 15 ay askerliğim var ve şu anda d/k: 6/1. Şimdiden teşekkürler.

Çok
4 yıl 6 ay önce - 4 yıl 6 ay önce #14118 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Sayın YURTLU,

Teknik hizmetler sınıfında görev alanların memuriyet dışında geçirdikleri teknik hizmet niteliğindeki çalışma sürelerinin 2/3'si kazanılmış hak aylık seviyesine eklenmektedir. Ayrıca askerlik süresi de kazanılmış hak aylığın velirlenmesinde göz önünde bulundurulmaktadır.

2002 yılında ön lisanstan ve 2016 yılında mühendislikten mezun olup memuriyete de 2012 yılında başlamış olduğunuzdan, memuriyete girmeden önce 3 yıllık özel sektör ve 15 ay askerlik süreniz olduğu dikkate alındığında emsal uygulamasına takılmayacağınız anlaşılmaktadır.

Buna göre; Haziran 2016 itibariyle 3 yıl 10 ay hizmetiniz, 15 ay askerlik süreniz ve 2 yıl (3 yılın 2/3'ü) özel sektör hizmetiniz olmak üzere toplam 7 yıl 3 ay sürenizin olduğu görülmektedir. Bu da 2 derece 1 kademeye denk gelecektir.

Mühendisin memuriyete giriş seviyesi 8/1 olduğundan, 2 derece 1 kademeyi ilave ettiğimizde 6/2'ye ulaşmanız gerekir. Tüm memurlara verilen 1 dereceyi de eklediğimizde bugün itibariyle 5/2'de ve 2 ay fazla hizmet süreniz olacaktır.

Ancak, yaptığım bu hesaplama, şu an bulunduğunuz kadronun teknik hizmetler sınıfında olduğu ve özel sektör hizmetlerinizin teknik alanda geçtiği varsayımına dayandırılmıştır. Bu durumların farklı olması halinde, derecekademeniz farklı olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 4 yıl 6 ay önce Düzenleyen:papatya
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yurtlu

Çok
4 yıl 6 ay önce #14119 Yazan: yurtlu
yurtlu tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
anladım teşekkür ederim papatya hanım. Peki bu durumun daha önce belirttiğiniz maaşıma olan 438 tl lik artışa bir etkisi olur mu?

Sayfa oluşturma süresi: 0.195 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.