logo yeni

calisanlar2 copy

Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu

Çok
4 yıl 9 ay önce - 4 yıl 9 ay önce #13635 Yazan: yurtlu
yurtlu tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
iyi günler internette araştırırken sitenizle karşılaştım ve çok faydalı buldum teşekkürler.

elektronik teknikeri olarak bir üniversitede çalışmaktayım ve bu dönem nasip olursa elektronik mühendisliğini bitireceğim. öncelikle şunu merak ediyorum yükselme sınavına girmeden ve girip de mühendis kadrosuna geçtikten sonra maaşımda ne kadarlık bir artış olur? bu iki durum arasında maaş farkı çok olur mu? çünkü bizim kurumda yükselme sınavı çok açılmıyor. bu konuda uzman arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

evliyim 1 yaşında çocuğum var ve tam olarak 2.958,72 TL alıyorum

Ünvanı TEKNİKER
Emekli D/K 7/3
Ödeme D/K 7/3
Kazanılmış D/K 6/1
Medeni Hali EVLİ
Eşi Çalışıyor HAYIR
Özel Hizmet Puanı 93
Yan Ödeme Puanı 1625
Yabancı Dil Göstergesi 250
Üniv. Ödeneği Göstergesi
İd. Gör. Ödeneği Göstergesi
Üniv. Gel. Ödeneği Göstergesi
Makam Taz. Göstergesi
Görev Taz. Göstergesi
Ek Gösterge
Kıdemi Yıl/Ay/Gün 4/11/20
Özel Sigorta
Yüksek Öğ.Tazminatı Puanı 0
Son Düzenleme: 4 yıl 9 ay önce Düzenleyen:yurtlu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #13643 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı

yurtlu Yazan:: iyi günler internette araştırırken sitenizle karşılaştım ve çok faydalı buldum teşekkürler.

elektronik teknikeri olarak bir üniversitede çalışmaktayım ve bu dönem nasip olursa elektronik mühendisliğini bitireceğim. öncelikle şunu merak ediyorum yükselme sınavına girmeden ve girip de mühendis kadrosuna geçtikten sonra maaşımda ne kadarlık bir artış olur? bu iki durum arasında maaş farkı çok olur mu? çünkü bizim kurumda yükselme sınavı çok açılmıyor. bu konuda uzman arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

evliyim 1 yaşında çocuğum var ve tam olarak 2.958,72 TL alıyorum

Ünvanı TEKNİKER
Emekli D/K 7/3
Ödeme D/K 7/3
Kazanılmış D/K 6/1
Medeni Hali EVLİ
Eşi Çalışıyor HAYIR
Özel Hizmet Puanı 93
Yan Ödeme Puanı 1625
Yabancı Dil Göstergesi 250
Üniv. Ödeneği Göstergesi
İd. Gör. Ödeneği Göstergesi
Üniv. Gel. Ödeneği Göstergesi
Makam Taz. Göstergesi
Görev Taz. Göstergesi
Ek Gösterge
Kıdemi Yıl/Ay/Gün 4/11/20
Özel Sigorta
Yüksek Öğ.Tazminatı Puanı 0

Sayın YURTLU,

7/3'te Tekniker olarak çalışırken aldığınız net maaş miktarı ile, aynı derecede tekniker kadrosunda Mühendis unvanı ile alacağınız net maaş arasında Net 438 TL fark olur. (2016 yılı ilk altı ayında)

Aynı derecede aynı koşullarda olup; Mühendis kadrosunda olan bir memur ile Tekniker kadrosunda (mühendis olmayan) bulunan memur arasındaki maaş farkı ise 834 TL'dir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yurtlu

Çok
4 yıl 8 ay önce #13658 Yazan: yurtlu
yurtlu tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
teşekkürler papatya, mühendis kadrosuna geçene kadar 400 tl fark olacak :blink:

Çok
4 yıl 7 ay önce #13914 Yazan: fatma853
Tekniker.olarak gorevde yapnaktayim. Su urunleri muhendisligini bitirdim. Unvanimi almadigimdan dolayi hangi haklari alabiliyorum.kadro derece 4/2 ve 9 yil oldu...maasim ne olur...

Çok
4 yıl 7 ay önce #13915 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı

fatma853 Yazan:: Tekniker.olarak gorevde yapnaktayim. Su urunleri muhendisligini bitirdim. Unvanimi almadigimdan dolayi hangi haklari alabiliyorum.kadro derece 4/2 ve 9 yil oldu...maasim ne olur...

Sayın FATMA853,

Tekniker olarak Teknik Hizmetler Sınıfına dahil bir kadroda görev yapıyor olmanız durumunda, Mühendislik Fakültesi (hangi bölüm olduğunun önemi yoktur) bitirdiğinizde, Mühendis kadrosuna atamanız yapılmasa bile; intibakınızın yapılarak derece/kademenizin yeniden belirlenmesi, ayrıca zam ve tazminatlarınızın mühendis kadrosuna atanmış gibi ödenmesi gerekecektir.

Hem ilgili mevzuat ve hem de Maliye Bakanlığı görüşleri de bu yöndedir. Kurumunuzun hakkınızda yaptığı uygulama farklı ise, yazılı olarak kurumunuza başvurarak durumunuzun düzeltilmesini ve geçmişe yönelik eksik yapılan ödemelerin de ödenmesini isteyebilirsiniz.

Öte yandan, maaşınızın ne kadar olacağı konusunda net bir bilgi verebilmek için; intibakınızın yapılıp yapılmadığını, kıdem sürenizin ne kadar olduğunu da bilmek gerekecektir. (9 yıl olan sürein hizmet süresi mi yoksa mühendisliği bitirdiğiniz tarihten itibaren geçen süre mi olduğuna karar veremedim)
Ancak 4/2'de ve 9 yıl hizmet ile Tekniker kadrosunda olan memurun (mühendislik mezunu) aylık net maaşı, (15 Haziran 2016 itibariyle ve ek tazminat almayan memur için) Tekniker olarak alacağınız net maaştan 506 TL daha fazla olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
4 yıl 7 ay önce #13917 Yazan: fatma853
Sayin papatya....toplam hizmet surem.9 yil.oldu....muhendislige intibakim yapilali.1 yil oldu..kadro derecem 4/2 ...maasim ne olur ...iyi gunler

Sayfa oluşturma süresi: 0.173 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.