logo yeni

calisanlar2 copy

Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu

Çok
5 yıl 6 gün önce #13134 Yazan: Kül Tigin

mühendisolacak Yazan:: papatya hanım daha önce sormuştum ama yine sorayım.ben bu danıştayın kararını göstererek teknikerken başka bir kuruma mühendis olarak geçebilir miyim.yani şuan A kurumunda teknikerim.B kurumunda mühendis açığı var ve bu kuruma başvurarak mühendis olarak geçebilir miyim.B kurumunun danıştayın kararına uyarak beni mühendis olarak alma gibi bir zorunluluğu olmadığını biliyorum ama B kurumu bu kararı emsal kabul edip beni mühendis olarak alabilir mi.yani inisiyatif kullanabilir mi.

Daha önce mühendis kadrosunda çalışmadıysanız alamaz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 10 ay önce #13613 Yazan: EMİNE ÜN
öcelikli olarak soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. memuriyete başlama tarihimi sormuşsunuz. 15/01/2007 tekrar teşekkür ederim.

Çok
4 yıl 10 ay önce #13614 Yazan: EMİNE ÜN
pardon mezuniyet tarihimi sormuşsunuz. 07/07/2000 . teşekkürler..

Çok
4 yıl 10 ay önce #13617 Yazan: çamdalın
Bu zam tazminatlar tam olarak nedir? Bizde teknisyen bir arkadaş var mühendislik maaşı yapacaz
6/1de
Özel hizmet tazminatı 93
yan ödeme 2050
kurumsal ek tazminat 6 sayılı cetvel :90
ek gösterge : 0
özel hizmeti 152 yan ödemeyi 2200 yapacaz peki ama kurumsal ek tazminat ve ek gösterge yükselecek mi, bununla ilgili açık bir karar ver mı;? sadece zam ve tazminatlar deniyor, açıkca şudur budur denmiyor hiç biryer de.. eğer onlarda sayılacaksa ek gösterge 1100, ek tazminatta 130 olması gerekiyor..

Çok
4 yıl 10 ay önce #13620 Yazan: nilüfer
Tekniker kadrosundaki Mühendis unvanlı Devlet memurlarının zam ve tzminatınmühendis unvanına göre ödeneceği hususu Yan ödeme Kararnamesi ve Maliye Bakanlığı Tebliğine göre olmaktadır.
Ek ödeme ve ek gösterge ise, görev yapılan kadro unvanına bağlı olarak memurlara ödenen bir hak olup, bu unsurların kadro unvanına bağlı olarak ödenebileceğine ilişkin herhangi bir düzenleme ise mevcut değildir. Ayrıca, yargı kararlarında, bu ödemelerle ilgili olarak kadro unvanının esas alınacağı yönünde çok sayıda hüküm yer almaktadır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
4 yıl 10 ay önce #13622 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı

EMİNE ÜN Yazan:: pardon mezuniyet tarihimi sormuşsunuz. 07/07/2000 . teşekkürler..

2000 yılında önlisans mezunu iseniz ve 2007 yılı ocak ayında memuriyete girmişseniz, Mühendislik bitirdiğinizde, 2016 yılı ocak ayı itibariyle (ilave dereceden de yararlanarak ve lise öğreniminizin fazla olan süresi dikkate alınarak) 4/2 olmanız gerekecektir.

Tekniker kadrosunda özel hizmet tazminatınızın %160, yan ödemenizin ise 2200 puan üzerinden ödenmesi gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yurtlu

Sayfa oluşturma süresi: 0.257 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.