logo yeni

calisanlar2 copy

Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu

Çok
5 yıl 2 ay önce #12534 Yazan: barbaros
bütün bu yorumlardan tüm sınıflardaki kamu personelinin bir üst öğrenimi bitirdiği zaman ilgili kadroya atanması veya ilgili kadroya atanmasa bile özlük haklarından faydalanması gerektiği sonucu ortaya çıkıyor. hakkaniyet bunu gerektirir. sadece teknik hizmetler ve sağlık hizmetleri sınıflarına böyle bir hakkın neden verildiği ve gih vb. sınıflara verilmemesinin sebebini anlamakta güçlük çekiyorum. Gerçi Folklor araştırmacısı, kütüphaneci, arşivci, kitap patologu ve sosyolog ünvanlarının teknik hizmetler sınıfında yer aldığı bir ülkede böyle absürb durumların düzeltilmesi adına fazla birşey beklememek gerekir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12844 Yazan: Falconx
Falconx tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Merhaba;
TH sınıfı tekniker olarak görev yapıyorum.
Ocak 2016 Maliye bakanlığı bordro bilgilerim aşağıdadır.
Tekniker iken Mühendisliği bitirdim TH sınıfına ait
Mühendis zam tazminatları yansıtıldığında yeni maaşım ne kadar olur? ya da kısaca ne kadarlık bir artış olur.

OCAK 2016 MAAŞ BİLGİSİ
Hizmet Sınıfı / Ünvanı : T.H / Tekniker
Medeni Hali / Çocuk Sayısı: Evli / 2
Kıdem Ay / Yıl : 0 / 19
Derece / Kademe : 1 / 4
Ek Gösterge : 2200
Derece / Kademe (Emekliliğe Esas) : 1 / 4
Ek Gösterge (Emekliliğe Esas) : 2200
Raporlu Gün : 0
Sigorta : 0
Aylık Vergi Matrahı : 1399.66
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı : 0
Asgari Geçim İndirimi Tutarı : 160.58
Gelir Bilgileri :
Aylık Tutar : 133.23
Ek Gösterge : 195.4
Taban Aylık: 1390.28
Kıdem Aylık : 33.75
Yan Ödeme : 57.74
Em.Kes.Karşılığı: 493.62
Artış %100 (Devlet) : 1.78
Giriş %25 (Devlet) : 0
Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) : 296.17
Aile Yardımı : 0
Çocuk Yardımı : 44.41
Özel Hizmet Tazminatı : 843.76
Dil Tazminatı : 0
Makam / Görev Tazminatı : 0
Top.Söz.İkram. : 66.61
Ek Tazminat : 92.81

Kesinti Bilgileri
Gelir Vergisi : 49.37
Damga Vergisi : 21.36
Emekli Keseneği (Devlet) : 493.62
Emekli Keseneği (Kişi) : 394.89
Artış %100 (Devlet + Kişi) : 3.56
Giriş %25 (Devlet + Kişi) : 0
Gen.Sag.Sig.Pir.(Kişi) : 0
Sendika Aidatı : 14.07

Toplamlar
Gelir Toplamı : 3649.56
Kesinti Toplamı : 1273.04
Net Ödenen : 2376.52
Toplam Ödenen : 2376.52

Çok
5 yıl 1 ay önce #12849 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı

Falconx Yazan:: Merhaba;
TH sınıfı tekniker olarak görev yapıyorum.
Ocak 2016 Maliye bakanlığı bordro bilgilerim aşağıdadır.
Tekniker iken Mühendisliği bitirdim TH sınıfına ait
Mühendis zam tazminatları yansıtıldığında yeni maaşım ne kadar olur? ya da kısaca ne kadarlık bir artış olur.

OCAK 2016 MAAŞ BİLGİSİ
Hizmet Sınıfı / Ünvanı : T.H / Tekniker
Medeni Hali / Çocuk Sayısı: Evli / 2
Kıdem Ay / Yıl : 0 / 19
Derece / Kademe : 1 / 4
Ek Gösterge : 2200
Derece / Kademe (Emekliliğe Esas) : 1 / 4
Ek Gösterge (Emekliliğe Esas) : 2200
Raporlu Gün : 0
Sigorta : 0
Aylık Vergi Matrahı : 1399.66
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı : 0
Asgari Geçim İndirimi Tutarı : 160.58
Gelir Bilgileri :
Aylık Tutar : 133.23
Ek Gösterge : 195.4
Taban Aylık: 1390.28
Kıdem Aylık : 33.75
Yan Ödeme : 57.74
Em.Kes.Karşılığı: 493.62
Artış %100 (Devlet) : 1.78
Giriş %25 (Devlet) : 0
Aile Yardımı : 0
Çocuk Yardımı : 44.41
Özel Hizmet Tazminatı : 843.76
Dil Tazminatı : 0
Makam / Görev Tazminatı : 0
Top.Söz.İkram. : 66.61
Ek Tazminat : 92.81

Kesinti Bilgileri
Gelir Vergisi : 49.37
Damga Vergisi : 21.36
Emekli Keseneği (Devlet) : 493.62
Emekli Keseneği (Kişi) : 394.89
Artış %100 (Devlet + Kişi) : 3.56
Giriş %25 (Devlet + Kişi) : 0
Gen.Sag.Sig.Pir.(Kişi) : 0
Sendika Aidatı : 14.07

Toplamlar
Gelir Toplamı : 3649.56
Kesinti Toplamı : 1273.04
Net Ödenen : 2376.52
Toplam Ödenen : 2376.52

Sayın FALCONX,
Tekniker kadrosunda mühendis unvanı ile görev yapmanız durumunda zam ve tazminatlarıniz yükselecektir. Bu artış net 539,47 TL olacaktir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Falconx

Çok
5 yıl 1 hafta önce #13083 Yazan: EMİNE ÜN
Merhaba bende aranıza yeni katıldım. Bi sorum olacaktı mümkünse benimkinide cevaplarmısınız.

ben 2007 ocak ayında belediyede teniker olarak göreve başladım 9/2 ile. 4 yıllık lise mezunu olduğum için 9/3 oldum. + 9 yılı doldurdum 10 u işliyorum. 2015 te inşaat mühendisliğini bitirdim. Ancak özel hizmet tazminatımı hala önlisansa göre ödüyorlar. Kurumumda Mali hizmetler müdürlüğü sanki cebinden veriyor gibi başkalarının fazla almaması için ellerinden geleni yapıyorlar. hatta arkamızdan ne yapıp edip ödetmiycez diyorlarmış :(
Neyse maaş farkımında yarısını ödüyorlar onuda öncesinde alamazsın diyorlardı BUMKO kararını dilekçe ekiyle verince ödemeye başladılar. derecemde sadece 1 kademe artırdılar. benim derecem ne olmalı bide benimle aynı anda başlayan mühendis arkadaşımla aynı maaşı alabilirmiyim. bunlarla ilgili mahkemeye verenler olmuş onların mahkeme kararını alabilirmiyim acaba. ilk sayfada bi arkadaş mahkemeye verdiğini ve kazandığını yazmış. o karara nasıl ulaşabilirim. birde kurumumda insan kaynakları müdürlüğü yapmış eski müdür yani senin ünvan değişikliği sınavına girmene gerek yok sen zaten TH sınıfındasın meclise yazı yazılarak kadronu alabilirsin dedi.böyle kadrosunu alan varmı acaba Teşekkürler...

Çok
5 yıl 1 hafta önce #13084 Yazan: papatya
papatya tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı

EMİNE ÜN Yazan:: Merhaba bende aranıza yeni katıldım. Bi sorum olacaktı mümkünse benimkinide cevaplarmısınız.

ben 2007 ocak ayında belediyede teniker olarak göreve başladım 9/2 ile. 4 yıllık lise mezunu olduğum için 9/3 oldum. + 9 yılı doldurdum 10 u işliyorum. 2015 te inşaat mühendisliğini bitirdim. Ancak özel hizmet tazminatımı hala önlisansa göre ödüyorlar. Kurumumda Mali hizmetler müdürlüğü sanki cebinden veriyor gibi başkalarının fazla almaması için ellerinden geleni yapıyorlar. hatta arkamızdan ne yapıp edip ödetmiycez diyorlarmış :(
Neyse maaş farkımında yarısını ödüyorlar onuda öncesinde alamazsın diyorlardı BUMKO kararını dilekçe ekiyle verince ödemeye başladılar. derecemde sadece 1 kademe artırdılar. benim derecem ne olmalı bide benimle aynı anda başlayan mühendis arkadaşımla aynı maaşı alabilirmiyim. bunlarla ilgili mahkemeye verenler olmuş onların mahkeme kararını alabilirmiyim acaba. ilk sayfada bi arkadaş mahkemeye verdiğini ve kazandığını yazmış. o karara nasıl ulaşabilirim. birde kurumumda insan kaynakları müdürlüğü yapmış eski müdür yani senin ünvan değişikliği sınavına girmene gerek yok sen zaten TH sınıfındasın meclise yazı yazılarak kadronu alabilirsin dedi.böyle kadrosunu alan varmı acaba Teşekkürler...

Sayın ÜN,
-Önlisans mezuniyet tarihinizi belirtmemiş olmanız nedeniyle emsal uygulamasında emsalinizin ulaşacağı seviyeyi belirleyemediğimden, mühendislik mezuniyeti sonrası derece kademe değişikliği yapıp yapamayacağınız konusunda görüş belirtemiyorum.
-Teknik hizmetler sınıfında tekniker olarak görev yapıyor olmanız nedeniyle, Mühendislik fakültesini bitirdiğinize dair belgeyi kurumunuza ilettiğiniz tarihi izleyen aybaşından itibaren hakkınızda Mühendis zam ve tazminatlarının ödenmesi gerekecektir.
-Ek ödeme ve ek göstergeler kadro unvanına bağlı olacak şekilde belirlenmiş olduğundan, sizinle aynı anda başlayan mühendis ile aynı maaşı almanız mümkün olamayacaktır. (sadece zam ve tazminatlardan yararlanırsınız)
-Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik hükümlerine göre, Tekniker kadrosundan Mühendis kadrosuna atanabilmek için unvan değişikliği sınavına girmeniz gerekecektir.
-İlginizi çekebilecek bir yazımız ve eki Kararı da ekliyorum. YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
5 yıl 6 gün önce #13133 Yazan: mühendisolacak
papatya hanım daha önce sormuştum ama yine sorayım.ben bu danıştayın kararını göstererek teknikerken başka bir kuruma mühendis olarak geçebilir miyim.yani şuan A kurumunda teknikerim.B kurumunda mühendis açığı var ve bu kuruma başvurarak mühendis olarak geçebilir miyim.B kurumunun danıştayın kararına uyarak beni mühendis olarak alma gibi bir zorunluluğu olmadığını biliyorum ama B kurumu bu kararı emsal kabul edip beni mühendis olarak alabilir mi.yani inisiyatif kullanabilir mi.

Sayfa oluşturma süresi: 0.180 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.