logo yeni

calisanlar2 copy

Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu

Çok
11 ay 4 hafta önce #17979 Yazan: SELAHATTİN54
ben tekniker kadrosudayım.üst öğrenim olarak mühendislik bitirdim ve mühendislik maaşından faydalanacağım(bir kısmından). 20 ocakta dilekçe verdim kuruma .kurum 20 ocak ile 15 şubat arası kıst maaşı yapar mı bana .teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
11 ay 4 hafta önce #17980 Yazan: nazli
nazli tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
-160 seri nolu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinin “E/3” bölümünde; “… kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunan personelden, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirerek, diploma veya çıkış belgelerini kurumlarına ibraz edenlere, intibak işlemlerinin yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, belgelerin kuruma ibrazını takip eden ay başından geçerli olmak üzere, … bitirilen aynı sınıfla ilgili mesleki üst öğrenimin karşılığı olan zam ve tazminatlar ödenecek, …” denilmiş olup, hakkınızdaki işlem de bu kapsamda 15 şubat maaşınıza yansıyacak şekilde yapılacaktır. Kıst ödeme ise yapılmayacaktır.,

Çok
5 ay 4 hafta önce - 5 ay 4 hafta önce #18317 Yazan: Gıdacı
Bizde aynı durumdayız. Sayın YKIRCI ek ödeme almak için kazandığınız mahkeme kararını paylaşabilir misiniz.
Son Düzenleme: 5 ay 4 hafta önce Düzenleyen:Gıdacı

Çok
5 ay 4 hafta önce #18318 Yazan: Gıdacı
Sayın forum yetkilisi; Bende aynı şekilde tekniker olup mühendislik bitirdim. 4/1 e intibakım yapıldı. Evli eşi çalışmayan 3 çocuk sahibiyim. 72 aydan küçük 1, 72 aydan büyük 2 çocuğum var. 2. derece engelli indirimim var. Kıdem ay/yıl 1/9 dur. Mühendislik bitiren tekniker için ağustos maaşımı rica etsem hesaplarmısınız.

Bir de Mühendislik bitiren teknikerin maaşında hangi bölümler mühendislik verileri ile hesaplanıyor. Ek ödeme, yan ödeme ve ek gösterge vb. gibi maaş hesap verilerinden hangileri bu statüdeki tekniker için kullanılabiliyor. Şimdiden teşekkürlerimi sunar iyi çalışmalar dilerim.

Çok
3 ay 2 hafta önce #18424 Yazan: glc22
glc22 tarafından Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu konusunda yanıtlandı
Merhaba;
Adliyede teknisyen olarak görev yapmaktayım. 2018 yılında mühendislik fakültesini bitirerek maaşımı mühendislik farkıyla alıyorum. Bugün mutemet arkadaş beni çağırıp ek ödeme yi 130 katsayından alamayacağımı 90 katsayısıyla alacağımı söyledi. Yanlışlık yapmışlar. geriye dönük bütün farkları da benden alacaklarmış. söylediğini bir yere dayandırmadan söylüyor böyle olması lazım diyor sadece. aşağıda son aldığım bordroyu atıyorum (yanlış diye iddia ettikleri). Bu işin doğrusu nedir? Bu şartlarda mühendislik fakültesi bitirmemin esprisi kalmıyor. diğer kurumlardaki benzer pozisyonlardaki arkadaşlarda bu şekilde uygulama söz konusu değil. hangisi doğru hakka girmek istemiyorum ama hakkımda yensin istemem. 600 tl ye yakın maaş kesintisi olacakmış yaklaşık.

Hizmet Sınıfı / Ünvanı
T.H / Teknisyen
Medeni Hali / Çocuk Sayısı
Evli / 1
Kıdem Ay / Yıl
11 / 6
Derece / Kademe
4 / 1
Ek Gösterge
1100
Derece / Kademe (Emekliliğe Esas)
4 / 1
Ek Gösterge (Emekliliğe Esas)
1100
Raporlu Gün
0
Sigorta
0
Aylık Vergi Matrahı
2134.56
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı
16787.19
Asgari Geçim İndirimi Tutarı
253.83
Gelir Bilgileri
Aylık Tutar
141.33
Ek Gösterge
169.91
Taban Aylık
2417.7
Kıdem Aylık
18.54
Yan Ödeme
100.42
Em.Kes.Karşılığı
560.48
Artış %100 (Devlet)
0
Giriş %25 (Devlet)
0
Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet)
382.15
Aile Yardımı
0
Çocuk Yardımı
77.23
Özel Hizmet Tazminatı
2347.81
Dil Tazminatı
0
Makam / Görev Tazminatı
0
Ek Öde.(666 KHK
2054.33

Kesinti Bilgileri
Gelir Vergisi
66.35
Damga Vergisi
55.03
Emekli Keseneği (Devlet)
560.48
Emekli Keseneği (Kişi)
458.58
Artış %100 (Devlet + Kişi)
0
Giriş %25 (Devlet + Kişi)
0
Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet)
382.15
Gen.Sag.Sig.Pir.(Kişi)
254.76
Toplamlar
Gelir Toplamı
8269.9
Kesinti Toplamı
1777.35
Net Ödenen
6492.55
Gümrük Fazla Çalışma
0
Döner Sermaye Katkı Payı
0
Ek Ders Ücreti

Fazla Çalışma Ücreti

Ödül Ücreti

İkramiye Ücreti

Doğum Ücreti

Ölüm Ücreti

Toplam Ödenen
6492.55

Çok
3 ay 1 hafta önce #18431 Yazan: nilüfer
Teknisyen kadrosunda bulunurken mühendislik fakültesi bitirenler, mühendis kadrosuna atanmadıkları sürece mühendis için belirlenen ek gösterge ve ek ödemeden yararlanamamaktadırlar. Sadece mühendis için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanabilmektedirler.
Bu nedenle, gönderdiğiniz bordro bilgilerine baktığımda;
**Ek göstergenizin 650 olması gerekirken 1100 olarak fazla hesaplandığını,
**Ek ödeme oranınızın %100 olması gerekirken %140 olarak fazla hesaplandığını,
**Yan ödeme puanı toplamınızın 2200 olması gerekirken 2050 olarak eksik hesaplandığını
Ve bu hesap hatalarından dolayı, net maaşınızın 5.865,95 TL olması gerekirken 6.492,54 TL olarak fazla hesaplanmış olduğunu görmekteyim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Sayfa oluşturma süresi: 0.163 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.