logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik hizmetler programcılık kadrosu

Çok
5 yıl 6 ay önce #5732 Yazan: dialup
dialup tarafından Teknik hizmetler programcılık kadrosu konusunda yanıtlandı
Sayın Editörüm çok teşekkür ederim Allah razı olsun,

Bir şeyi daha kesinleştirmek istiyorum ben önlisans ta bilgisayar programcılığı değilde farklı bir bölüm okusaydım. Fakat programcılık kadrosuna MEB 'den alacağım programcılık sertifikasıyla geçersem maaşım daha düşük olacaktır değil mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #5740 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknik hizmetler programcılık kadrosu konusunda yanıtlandı
Sayın DIALUP,

Programcı kadrosuna önlisans bilgisayar programcılığı bölümü mezunu olarak atanmış olanlar ile, önlisans başka bir bölümden mezun olduktan sonra programcı sertifikası alarak atanmış olanlar arasında ücret farkı olmayacaktır. Çünkü, toplu sözleşmede önlisans mezunu programcıların alacağı zam ve tazminat bakımından eğitim ayrımına gidilmemiştir. Ek ödemede de programcılar için eğitim ayrımı yoktur.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Çok
5 yıl 6 ay önce #5742 Yazan: dialup
peki editörüm buna benzer bir konu vardı hatta maliye bakanlığı kamuoyunu net aydınlatamamıştı. Eğitimi mesleki eğitim olamayanların yani sertifikası olanları maaşları ayn yükselmeyecekti yani GİH sınıfındaki gibi aynı kalacak deniyordu . Yada konuyu ben yanlış biliyorum. Bilgilendirirseniz memnun olurum

Çok
5 yıl 6 ay önce #5744 Yazan: papatya
Sayın DIALUP,

Belirttiğiniz konuyu hatırlayamadım ancak toplu sözleşme hükmünün açık olması nedeniyle, önlisans mezunu olup da programcı olanlarda eğitim şartı aranmayacaktır. Konu ön lisan ya da lisans mezunu olmadığı halde programcı sertifikasıyla programcı kadrosunda bulunanlara ilişkin olabilir ki, bunlara ilişkin bir düzenleme toplu sözleşmede yer almadığından GİH olarak değerlendirilmeleri gerekecektir.

Çok
5 yıl 6 ay önce - 5 yıl 6 ay önce #5751 Yazan: dialup
Sayın Editörüm,

Anladığım kadarıyla örnek verecek olursak lisans işletme okumuş MEB sertifikasına sahip birisi İlk atama yada görevde yükselme ile Programcı kadrosuna geçenler hala GİH sınıfı haklarından yararlanıyor değil mi ? Bunlar TH maaşı almıyor

Ön lisans bilgisayar programcılığı mezunuyum fakat aynı zamanda AÖF İktisat mezunuyum Sağlık Bakanlığında görevde yükselme ile programcı kadrosuna geçersem lisans mezuniyetim dikkate alınmaz değil mi sonuçta görevde yükselmede önlisans diplomamı kullanıyorum

Sayın editörüm son olarak bişey daha sormak istiyorum kurumda çalışan programcı bir arkadaş ile muhasebe departmanına gidilmiş programcı arkadaş önlisans bilg. prog. mezunu şuan şu an su ürünleri mühendisliği okuyor. Muhasebe bölümünde su ürünleri mühendisliğinin üst öğrenim sayılmadığı mezun olduğu taktirde zam ve tazminatlardan yararlanılmayacağı söylenmiş. Bu bilgi kesinlikle yanlıştır değil mi ? bununla ilgili nasıl bir mesnet sunabiliriz ?
Yardımlarınız için teşekkür ederim
Son Düzenleme: 5 yıl 6 ay önce Düzenleyen:dialup Neden: imla

Çok
5 yıl 6 ay önce #5754 Yazan: papatya
Sayın DIALUP,

Programcı sertifikası şartına bağlı olarak programcı kadrosuna atanmış olanların yüksek öğrenim bitirmiş olması durumunda, 2014 ve 2015 yıllarında haklarında Toplu Sözleşme ile belirlenmiş olan TH Sınıfının ilgili bölümlerindeki zam ve tazminatlardan yararlanmaları mümkün olabilecektir. Yani, 2 yıllık yükseköğrenim mezunu iken programcı sertifikası esas alınarak programcı olarak atanmış ve daha sonra lisans tamamlamış bir personel hakkında, 4 yıllık öğrenim gören programcı gibi değerlendirme yapılması ve THS için belirlenmiş zam ve tazminatlardan yararlanması gerekecektir.

Bundan yararlanabilmek için İlgilinin lisans diplomasını kuruma ibraz etmiş olması ve intibak işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Tekrar belirtmem gerekirse; programcı ve çözümleyiciler öğrenim süresi ve hizmet yılı esas alınarak TH Sınıfı zam ve tazminatlarından yararlanacak olup, bitirdikleri eğitimin teknik olup olmaması önem taşımayacaktır.

Diğer sorunuz: Teknik hizmetler sınıfında görev yapmakta iken, teknik hizmetler sınıfı kapsamındaki bir üst öğrenimi bitirenler hakkında bitirilen üst öğrenime ilişkin zam ve tazminatlar uygulanabilmektedir. Buradaki üst öğrenimin şartı, TH Sınıfına atanmaya imkan veren bir üst öğrenim olup olmadığına ilişkindir. Yoksa mutlaka daha önce bitirilen eğitimin üstü olması şartı yoktur. Hangi okul mezunu olunursa olunsun, TH Sınıfında bir kadroda görev yapan bir kişi TH Sınıfına dahil bir kadroya atanmaya imkan veren bir üst öğrenimi bitirdiğinde, bu üst öğrenime ilişkin zam ve tazminatlardan yararlanabilecektir.

Buna göre, Bilgisayar programcılığı bölümü mezunu olarak programcı kadrosunda TH Sınıfında görev yapan personelin Su Ürünleri Mühendisliğini bitirmesi durumunda, hakkında Mühendis zam ve tazminatları uygulanabilecektir. Bu konu zam ve tazminat kararnamesinde, Devlet Memurları Kanunu genel tebliğlerinde ve son olarak Maliye Bakanlığının 2014 yılına ilişkin mali ve sosyal haklar genelgesinde de belirtilmiştir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.172 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.