logo yeni

Teknik hizmetler programcılık kadrosu

Çok
4 yıl 8 ay önce #5689 Yazan: dialup
Merhaba arkadaşlar,
Bir kaç adet sorum var yardımcı olursanız memnun olurum. Önlisans bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum. Çalıştığım kuruma önlisans mezunu olarak atandım.

1- GİH sınıfında Bilgisayar İşletmeni olarak çalışıyorum. Görevde yükselme ile Programcı kadrosuna geçebilir miyim? Eğer geçebilirsem net maaşın ne olacak ?
2- Teknik Hizmetler sınıfına Programcı olarak geçtim diyelim hangi mühendisliği bitirmeliyim ki üst öğrenimin zam ve tazminatlarında yararlanayım ?
3- Görevde yükselme ile Programcı değilde Tekniker kadrosuna geçersem hangi mühendisliği bitirmeliyim ki zam ve tazminatlardan yararlanayım.
4- Programcı kadrosuna mı geçmek daha avantajlı yoksa tekniker kadrosu mu

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #5691 Yazan: metinc
metinc tarafından Teknik hizmetler programcılık kadrosu konusunda yanıtlandı
Programcı kadrosuna atanma şartları kurumlar arasında farklılık gösteriyor olabilir. Hangi kurumda programcı kadrosuna atanmak istiyorsun?

Çok
4 yıl 8 ay önce #5694 Yazan: dialup
dialup tarafından Teknik hizmetler programcılık kadrosu konusunda yanıtlandı
bu soruları kardeşim adına soruyorum kendisi Sağlık Bakanlığında

Çok
4 yıl 8 ay önce #5699 Yazan: metinc
metinc tarafından Teknik hizmetler programcılık kadrosu konusunda yanıtlandı
Sağlık Bakanlığında programcı kadrosuna atanma şartları:
c) Programcı kadrosuna atanabilmek için;
1) En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yükseköğretim mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığından onaylı bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip olmak,
2) En az iki işletim sisteminin uygulamasını bildiğini belgelemek,
3) En az bir programlama bildiğini belgelemek,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Çok
4 yıl 8 ay önce #5704 Yazan: dialup
dialup tarafından Teknik hizmetler programcılık kadrosu konusunda yanıtlandı
metinc cevabınız için teşekkürler

Arkadaşlar diğer sorularım için yardımcı olursanız sevinirim

Çok
4 yıl 8 ay önce #5705 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknik hizmetler programcılık kadrosu konusunda yanıtlandı

dialup Yazan:: Merhaba arkadaşlar,
Bir kaç adet sorum var yardımcı olursanız memnun olurum. Önlisans bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum. Çalıştığım kuruma önlisans mezunu olarak atandım.

1- GİH sınıfında Bilgisayar İşletmeni olarak çalışıyorum. Görevde yükselme ile Programcı kadrosuna geçebilir miyim? Eğer geçebilirsem net maaşın ne olacak ?
2- Teknik Hizmetler sınıfına Programcı olarak geçtim diyelim hangi mühendisliği bitirmeliyim ki üst öğrenimin zam ve tazminatlarında yararlanayım ?
3- Görevde yükselme ile Programcı değilde Tekniker kadrosuna geçersem hangi mühendisliği bitirmeliyim ki zam ve tazminatlardan yararlanayım.
4- Programcı kadrosuna mı geçmek daha avantajlı yoksa tekniker kadrosu mu

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sayın DIALUP,

1-Ön lisans mezunu olarak programcı kadrosuna atanmanız durumunda, hizmetinizin bulunmadığı ve bekar olduğunuz düşünüldüğünde, alacağınız aylık net ücret 2014 yılında 2.339 TL olacaktır.
2-TH Sınıfında programcı olarak çalışırken mühendislik fakültesini bitirmeniz durumunda (belli bir mühendislik şartı yok, th sınıfı kapsamında olması yeterli) mühendislik zam ve tazminatlarından yararlanabilirsiniz.
3-Tekniker kadrosuna geçmeniz durumunda da, zam ve tazminatlarından yararlanacağınız mühendis unvanı için bitireceğiniz bölüm farklılık göstermeyecektir.
4- Programcı ve tekniker unvanı için belirlenmiş ek ödemeler farklı olduğundan, programcı kadrosuna atanmak ücret bakımından daha avantajlı olacaktır. (109 TL fark)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Sayfa oluşturma süresi: 0.627 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.