logo yeni

ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM

Çok
4 yıl 8 ay önce #5557 Yazan: mtuncer_06
ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM, mtuncer_06 tarafından oluşturuldu
Şimdi ben yeni tekniker oldum 2 yıllık iklimlendirme bölümü myo mezunuyum ama mühendislik yada teknik öğretmenlik okumak istersem nasıl bir yol çizmem gerekir.Şimdiden teşekkür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 8 ay önce #5558 Yazan: mithat
mithat tarafından ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM konusunda yanıtlandı
2 yıllıktan 4 yıllık okula geçiş için en ayrıntılı ve doğru bilgiler yök sitesinde var sanırım. oradan bakmanız daha iyi olur.

Çok
4 yıl 8 ay önce #5559 Yazan: semazen
semazen tarafından ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM konusunda yanıtlandı
Sınavı ÖSYM yapmaktadır. yani dikey geçiş sınavını. yök sitesinde bir şey bulamazsın ama ösym nin sitesinde sınav soruları puanlar vs. ayrıntıları bulabilirsin.

Çok
4 yıl 8 ay önce #5757 Yazan: lazslo
lazslo tarafından ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM konusunda yanıtlandı
2013 DGS kılavuzu . 2014 için yol gösterir.

Çok
4 yıl 8 ay önce #5791 Yazan: sun-faced
sun-faced tarafından ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM konusunda yanıtlandı
teknik öğretmen olmanı bir teknik öğretmen olarak tavsiye etmem. ben 2 yıllık myo bilg. prog. mezunu olduktan sonra dikey geçiş sınavı ile teknik öğretmen oldum. süreç sonundaki sıkıntımı anlatayım. atamalar yok. meb haricinde kamuya girdim kadron yok tekniker olarak devam ediyorsun. ek olarak okuduğun boşa gider. Dolayısıyla senin için yolun başında iken dgsye girip mühendislik okumandır. Dikey geçiş sınavı myo'larında anlatıldığı gibi zor bir sınav değil sadece Türkçe,matematik ve mantık soruları var. önceden dgs yi kazandıktan sonraki süreç çok zordu. 1 dersten kalsan fakülteden atılıyordun, intibak döneminde. ama şimdi süreci kolaylaştırdılar. tabi bunlar benim düşüncem ve tecrübem. Hakkında hayırlısı olsun

Çok
4 yıl 8 ay önce #5808 Yazan: mtuncer_06
mtuncer_06 tarafından ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM konusunda yanıtlandı
TEŞEKKÜR EDERİM İLGİ VE ALAKANIZA

Sayfa oluşturma süresi: 0.599 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.