logo yeni

calisanlar2 copy

Tekniker Kadrosuna Geçebilir miyim?

Çok
1 ay 3 hafta önce #18608 Yazan: osmnback
2012 yılında Göynük(Bolu) Belediye Başkanlığına Tekniker olarak atandım. 3.5 yıl çalıştıktan sonra, Yozgat Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne Teknisyen olarak atamam yapıldı. Daha önceki kazanılmış Tekniker hakkımdan feragat ettiğim için, tekrardan Tekniker kadrosuna atamamın yapılmayacağını düşünüyordum. Sizin burada vermiş olduğunuz görüşleri okurken, denk geldiğim:

"Ancak, Devlet memurları;

**Kendi kurumlarında veya başka kurumlarda daha önce bulunmuş oldukları kadro unvanlarına, unvan değişikliği sınavına girmeden atanabilirler.

Örneğin; Bilgisayar İşletmeni kadrosunda görev yapan bir memur, daha önce Tekniker kadrosunda görev yapmışsa, unvan değişikliği sınavına girmeden yeniden Tekniker kadrosuna atanabilir." denilmektedir.

Ben sınava girmeden kurumumda boş bulunan Tekniker kadrosuna atanabilir miyim? Hangi kanun maddeleri kapsamında, nasıl dilekçe yazmalıyım?
Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 3 hafta önce #18609 Yazan: osman1
osman1 tarafından Tekniker Kadrosuna Geçebilir miyim? konusunda yanıtlandı
Daha önce tekniker kadrosunda (asaleten ve kadrolu Devlet memuru olarak) görev yapmış olmanız halinde, unvan değişikliği sınavı şartı aranmadan da yeniden tekniker kadrosuna atanmanız mümkün olabilir.
Ancak, daha önce tekniker kadrosunda görev yapmış olmanız, talep etmeniz halinde mutlaka tekniker kadrosuna atanma hakkı vermez.
Talepte bulunacağınız kurumun kadro ve ihtiyaç durumu ile atama konusundaki takdir hakkı çerçevesinde durumunuz değerlendirilecektir.
Talepte bulunurken, daha önce tekniker kadrosunda görev yaptığınızı belirterek, unvan değişikliği sınav şartı aranmaksızın tekniker kadrosuna atanma isteğinizi belirtmeniz yeterli olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: osmnback

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.146 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.