logo yeni

calisanlar2 copy

Lisans mezunu teknisyenin teknikerlik bitirmesi

Çok
3 ay 7 saat önce - 3 ay 7 saat önce #18539 Yazan: m.yildirim
2013 yılında lise mezunu olarak th sınıfında teknisyen kadrosuna atandım. 2018 yılında (mesleki ve teknik sayılmayan ) 4 yıllık lisans mezunu oldum. Diplomamı ibraz ettim ve intibakım yapıldı. Daha sonra 2 yıllık teknikerlik bitirdim. Diplomamı kuruma ibraz ettim. Dilekçemde, DMK'nın 142 seri No'lu tebliğinde belirtildiği gibi, yeniden intibak yapılmamasını ancak teknikerlik unvanının sağladığı ek 1 derece hakkından faydalandırılmamı istedim. Ancak kurum sadece mali hakları verdi. Ek 1 dereceyi vermedi yada yeniden bir intibak yapmadı. Konuyla ilgili olarak mahkemeye mi gitmeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

(Not: 142 seri No'lu tebliğde yer alan ibare bu şekilde ;ÖRNEK: 2- Teknik Hizmetler Sınıfında "Teknisyen" kadrosunda görevli olup 4 yıllık Açık Öğretim Fakültesi lisans öğrenimi nedeniyle intibakı yapılan daha sonra 2 yıllık Meslek Yüksek Okulunu bitirerek "Tekniker" veya Mühendislik Fakültesini bitirerek "Mühendis" unvanını alan personelin tekrar intibakı yapılmayacak ancak A/4 veya A/2 bendi gereğince boş kadro olması koşuluyla 1 derece yükselmesinden yararlandırılması mümkün olacaktır.)
Son Düzenleme: 3 ay 7 saat önce Düzenleyen:m.yildirim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 saat önce #18540 Yazan: osman1
osman1 tarafından Lisans mezunu teknisyenin teknikerlik bitirmesi konusunda yanıtlandı
Teknisyen kadrosunda olan kişi Tekniker unvanı kazandıran bir okul bitirdiğinde önlisans mezunlarının memuriyete giriş seviyesi olan 10/2 esas alınarak intibakı yapılır ve ilave 1 dereceden yararlandırılır. (yani memuriyete giriş seviyesi 9/2 olur)
Teknisyen kadrosunda olan kişi (mesleki teknik sayılmayan) lisans mezunu olduğunda, lisans mezunlarının memuriyete giriş seviyesi olan 9/2 seviyesi esas alınarak intibakı yapılır.
Teknisyen kadrosunda olan kişi önce (mesleki teknik sayılmayan) lisans mezunu olup intibakı yapıldıktan sonra (yani memuriyete giriş seviyesi 9/1 olarak) Tekniker unvanı kazandıran bir okul bitirdiğinde hakkında intibak işlemi yapılmaksızın memuriyet giriş seviyesinin yeni eğitim durumuna göre yeniden belirlenmesi gerekecektir.
Buna göre, bu durumda olan bir kişi hakkında önce memuriyet başlangıç seviyesi 9/1 ve sonra da bu seviyeye 1 derece ilave şeklinde işlem yapılmayacak, tüm eğitimleri itibariyle memuriyete giriş seviyesi en ileride olan duruma göre hareket edilecektir. Yani, memuriyet giriş seviyesi 9/2 olacak şekilde işlem yapılması gerekecektir.
Durumunuz itibariyle, hakkınızda yapılacak işlemin de memuriyete giriş seviyenizin 9/2 olmasını sağlamak olacaktır. Lisans mezuniyeti sonrası intibakınız 9/1 seviyesi üzerine yapılmış olduğundan 91- ile 9/2 arasında sadece 1 kademe fark olduğundan, şu anda bulunduğunuz seviye 1 kademe daha ilerlemiş olacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: m.yildirim, muhendisbey

Çok
2 ay 2 hafta önce #18565 Yazan: m.yildirim
m.yildirim tarafından Lisans mezunu teknisyenin teknikerlik bitirmesi konusunda yanıtlandı
Anladım. Peki söz konusu tebliğde açıkca işlemin nasıl yapılacağı yazıyor. Ek 1 derece hakkından neden bahsedildiği şekilde yararlanmam mümkün olmuyor?

Çok
2 ay 2 hafta önce - 2 ay 2 hafta önce #18566 Yazan: osman1
osman1 tarafından Lisans mezunu teknisyenin teknikerlik bitirmesi konusunda yanıtlandı
Tebliğde 1 dereceden yararlandırılır derken bunun ne şekilde olacağı belirtilmemiştir. Bir önceki mesajda söz ettiğim haliyle de 1 derece ilerlemesinden yararlanmış oluyorsunuz zaten. Ancak bunun mevcut durumunuza etkisi 1 kademe ilerlemesi şeklinde oluyor.
Aksi durumda ayrıca 1 derece ilave verilmesi halinde, Teknisyen iken önce Tekniker olan ve daha sonra lisans mezunu olan personel ile aranızda fark oluşmuş olacaktır ki, ne DMK ne de söz konusu tebliğde buna imkan veren bir ifade yer almamaktadır. Zira mezun olduğunuz 3 okul türü de aynı olmasına rağmen siz 2 kademe daha ileride olmuş olacaksınız.
Son Düzenleme: 2 ay 2 hafta önce Düzenleyen:osman1
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: m.yildirim

Sayfa oluşturma süresi: 0.150 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.