logo yeni

calisanlar2 copy

sınavsız Unvan Değişikliği

Çok
3 ay 4 gün önce #17659 Yazan: cigos35500
sınavsız Unvan Değişikliği, cigos35500 tarafından oluşturuldu
İzmir Büyükşehir belediyesinde teknik hizmetler sınıfı kimyager kadrosundayım.
belediyeye 2009 yılında itfaiye eri olarak girdim. 2014te doktorayı bitirdim, ilgili yönetmeliğe istinaden dilekçemi verdim uygun bulundu ve sınavsız olara teknik kadroya atandım. 2019 yılında tekstil mühendisliğini tamamlayarak mühendis unvanı aldım. Buna istinaden
hem doktora maddesi hem de hizmet grupları arası geçişler başlıklı (20.maddenin 1.fıkrası) maddesine istinaden mühendis kadrosuna atanmak için dilekçe verdim. Atanmamda mevzuat yönünden bir sakınca var mıdır?
Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 3 gün önce #17661 Yazan: kuzey
kuzey tarafından sınavsız Unvan Değişikliği konusunda yanıtlandı
Unvan değişikliği genel yönetmeliğine göre, Doktora yapmış olan memurlar öğrenimle kazanılan görevlere unvan değişikliği sınavına girmeksizin atanabilirler. Ayrıca, bu şekilde atanmanın birden çok olmayacağı yönünde herhangi bir sınırlama da söz konusu değildir.

Buna göre, öğrenimle kazanılan mühendislik görevine, Doktora yapmış bir memurun sınavsız atanması mümkün olabilir.

Çok
3 ay 3 gün önce #17662 Yazan: cigos35500
cigos35500 tarafından sınavsız Unvan Değişikliği konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim. Ancak kurumum bu durumla ilgili bire bir DPB görüşü bulunmadığını sormak gerekebileceğini söylediler.
Peki mahalli idareler unvan değişikliği yönetmeliğinin 20-1 maddesi hakkında görüşünüz nedir acaba? Kurumum Bu maddeye ilişkin ne olumlu ne de olumsuz herhangi birşey söylemiyor.

Çok
3 ay 3 gün önce #17663 Yazan: kuzey
kuzey tarafından sınavsız Unvan Değişikliği konusunda yanıtlandı
Doktora yapmış olanların;
-sınavsız unvan değişikliği yapması Yönetmeliğin 16. maddesinde,
-sınavsız görevde yükselme yapması Yönetmeliğin 20. maddesinde
düzenlenmiştir.
Sizin durumunuzun (belirttiğiniz her iki durum) görevde yükselme olmayıp unvan değişikliği niteliğinde olması nedeniyle hakkınızda 16. maddeye göre işlem yapılması gerektiğinden, 20. maddeye ilişkin olarak hakkınızda bir değerlendirme yapılmaması gerekir.

Çok
3 ay 3 gün önce #17664 Yazan: cigos35500
cigos35500 tarafından sınavsız Unvan Değişikliği konusunda yanıtlandı
yardımlarınız için teşekkür ederim. Benim durumumu DPBye sorduklarında görüşün ne kadar sürede geleceğini yaklaşık biliyor musunuz? Ayrıca yanıtın olumsuz gelme olasılığı var mı? 10 gün kadar önce DPBnin kapanacağı yönde haber var dı basında, bu durumda nereye sorulur?

Çok
3 ay 2 gün önce #17668 Yazan: metinc
metinc tarafından sınavsız Unvan Değişikliği konusunda yanıtlandı
Dpb kapandı. Durumunun ne olacağı da belli değil.

Sayfa oluşturma süresi: 0.142 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.