logo yeni

calisanlar2 copy

özel sektör hizmetlerinin memuriyete sayılması

Çok
2 ay 3 hafta önce #17583 Yazan: kenan78
merhaba, iktisat mezunu olarak belediyede ekonomist kadrosunda çalışmaktayım. memuriyete girmeden önce yaklaşık 8 yıl kadar özel sektörde yer alan bankalarda ve bu bankalara bağlı sigorta şirketlerinde çeşitli görevlerde bulundum.(portföy yöneticisi, sigorta danışmanı, şube yöneticisi vb.) Çalışmış olduğum kurum olan belediyede özel sektörde çalışmış olduğum bu sürelerin 3/4'ünün kazanılmış hak olarak (derece kademe ve izin ) saydırmam mümkünmüdür?
İlgili kanunda "kendi mesleği alanında çalışması" demektedir. Bir iktisat mezunu olarak kendi alanımda çalışabileceğim olan kurumlarda (banka, sigorta şirketi) çalıştım. Bu konuyla ilgili aldığım görüşlerde somut ifadeler yer almamaktadır. Yardımlarınızı rica ediyorum.Tşk

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce #17584 Yazan: nazli
nazli tarafından özel sektör hizmetlerinin memuriyete sayılması konusunda yanıtlandı
Ekonomist kadrosunda görev yapıyor olmanız nedeniyle, özel sektör hizmetlerinizin memuriyette değerlendirilebilmesi için, özel sektör hizmetlerinizin teknik hizmetler sınıfı kapsamında bir hizmet olması gerekmektedir.
Belirttiğiniz hizmetlerin Teknik Hizmetler kapsamında olmadığını düşünmekteyim.
Ancak, kurumunuzun konu hakkında Devlet Personel Başkanlığından görüş almasını da isteyebilirsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.127 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.