logo yeni

Teknik hizmetler kadrosundaki memurun üst öğrenimi

Çok
1 hafta 3 gün önce #17241 Yazan: CAVİT
Merhaba arkadaşlar aşağıda belirttiğim konu hakkında bilginize ihtiyacım var;

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni olarak görev yapmakta iken, 7103 sayılı torba Kanunun 25. maddesi ile 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununa geçici 16. madde gereği; (Meslek Lisesi-Elektrik Bölümü mezunu olmam nedeniyle) isteğe bağlı Tekniksyen olarak aynı kuruma atandım. Aynı zamanda AÖF 2 yıllık Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Bölümüne devam etmekteyim bu bölümü bitirmem bana özlük haklarımda (özel hizmet tazminat,ek gösterge,ek ödemeler, görevde yükselme) ne gibi faydası olacak, bu bölüme devam etmeli miyim? yada tekrar üniversite sınavına girip, Meslek Yüksek Okulu elektrik bölümünü mü bitirmem gerekiyor, meslek yüksek okulu başka bölümlerde olur mu?
Şimdiden Teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 hafta 3 gün önce #17242 Yazan: osman1
Teknik Hizmetler Sınıfında lise dengi okul mezunu olarak görev yapıyor olmanız nedeniyle, yine aynı sınıfta görev almaya yönelik olmayan 2 yıl süreli yükseköğrenim bitirdiğinizde;
-İntibak neticesinde memuriyet giriş seviyeniz daha ileriden başlatılacağından, hizmet durumunuz da dikkate alınarak emsalinizi geçmeyecek şekilde derece/kademe yükselmesi yapabilirsiniz. (lise ve ön lisans mezuniyeti arasında 2 derece ve 2 kademe fark vardır)
-Derece yükselmesine bağlı değişiklikler dışında, zam ve tazminatlarınız, ek ödemeniz değişmez.
-Ek göstergeniz yükseköğrenim mezuniyetinize göre olacağından, ek göstergeniz (ilk dört derece için) yükselmiş olacaktır.

Öte yandan, Teknik nitelikteki 2 yıllık yükseköğrenim mezuniyetinde ise, Teknisyen kadrosunda olsanız bile Tekniker için belirlenmiş olan zam ve tazminatlardan yararlanmanız mümkün olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: CAVİT

Çok
1 hafta 2 gün önce - 1 hafta 2 gün önce #17246 Yazan: CAVİT
Öncelikle cevabınız için teşekkürler ederim.
Bu durumda yüksek öğrenim bitirmek bana pek faydası olmayacak görünüyor. (3/2 kademesinde 21 yıllık memurum)
Teknik nitelikteki 2 yıllık yüksek öğrenim bitirmem gerektiğini anlıyorum, peki elektrik/elektronik mezunu olmam sebebiyle 2 yıllık yüksek öğretimde bu bölümleri tercih etmem şart mı tekniker zam ve tazminatlarından yararlanmam için,
yada herhangi bir teknik nitelikte yüksek öğrenim mezuniyeti de olur mu? çalışıyor olmam nedeniyle (birazda maddiyatla ilgili ulaşım falan, en yakın okul 30 km) 2 yıllık teknik nitelikli yüksek öğrenimde açıköğretim, uzaktan eğitim programlarıda olduğunu biliyorum yanılmıyorsam,
bu bölümerle ilgili bilginiz varmı acaba
Son Düzenleme: 1 hafta 2 gün önce Düzenleyen:CAVİT

Çok
1 hafta 2 gün önce #17249 Yazan: osman1
Bitireceğiniz 2 yıllık yüksek okulun bölümünün değil, teknik nitelikte olup olmamasının önemi olacaktır. Teknik nitelikte olması durumunda Tekniker zam ve tazminatından yararlanabilirsiniz.

Sayfa oluşturma süresi: 1.004 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.