logo yeni

Teknisyen Taşınır Kayıt Yetkilisi olarak görevlendirilir mi?

Çok
8 ay 1 hafta önce #16451 Yazan: artiskopat
Teknisyen Taşınır Kayıt Yetkilisi olarak görevlendirilir mi? Bu göreve itiraz edebilir mi? Arkadaşlar değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16452 Yazan: barbaros
https://www.memurlar.net/haber/719238/teknisyen-tasinir-kontrol-yetkilisi-olarak-gorevlendirilebilir-mi.html

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16453 Yazan: artiskopat
Sn. Barbaros ilginiz için teşekkür ederim. Verdiğiniz linkteki yazıyı okudum. Yazıda "Taşınır Kontrol Yetkilisinden" bahsedilmekte, ben ise "Taşınır Kayıt Yetkilisi" görevine itiraz edilebilir mi diye sordum. İki görev bir birinden farklı olup eskiden bir olup adı "Taşınır Kayıt ve Kontrol Yetkilisi" idi. 2016 yılı Taşınır Mal Yönetmeliğinde birbirinden ayrıldı. Taşınır Mal Yönetmeliğinde Taşınır Kayıt Yetkilisi için memuriyetine bakılmaksızın birilerine bu görev verilebilir denilmekte. 657 DMK 45. maddede ise hiçbir memur sınıfının dışında çalıştırılamaz ibaresi mevcut. Taşınır Kayıt Yetkilisi bir görev olup ünvan değildir.
Taşınır Kayıt Yetkilisi görevi Genel İdari Hizmetler sınıfına girmektemidir?
Teknik Hizmetler Sınıfı bir personele bu görevin verilmesi yasalmıdır?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16456 Yazan: osman1
Yönetmelikte, "Taşınır kayıt yetkilileri, harcama yetkililerince, memuriyet veya çalışma unvanına bağlı kalmaksızın, taşınır kayıt ve işlemlerini ...yapabilecek bilgi ve niteliklere sahip personel arasından görevlendirilir. .." denildiğinden, bu görevlendirmedeki takdir hakkı tamamen harcama yetkilisinde olacaktır. Verilen bu görevi hiçkimsenin kabul etmediğini düşündüğümüzde, bu görevin yürütülmesi imkanı bulunamayabilir.
Taşınır kayıt yetkilisi, bir kadro unvanı olmadığı için belli bir hizmet sınıfında değerlendirmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, hizmet sınıfından hareketle görevi kabul etmemenin çok isabetli bir yaklaşım olacağını düşünmemekteyim.
Teknik personele de bu görevin verilmesi mümkündür. Ancak, bu göreve ilişkin bilgi ve niteliklere sahip olmadığınızdan hareketle görevin verilmesine itiraz etmeniz de mümkün olabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16459 Yazan: barbaros
@artiskopat haklısınız, gözümden kaçmış. @osman1 arkadaşın ifade ettiği gibi, yönetmeliğin 6. maddesinin 1. fıkrasına göre harcama yetkilisi tarafından ünvandan bağımsız olarak görevi yerine getirebileceği kanaatine varılan herhangi birisi "Taşınır Kayıt Yetkilisi" olarak görevlendirebilir sonucu çıkıyor. Dolayısıyla teknisyen ünvanında birisinin "Taşınır Kayıt Yetkilisi" olarak görevlendirilebileceğini düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.714 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.