logo yeni

Derece ve Kademe İşlemleri

Çok
8 ay 1 hafta önce #16387 Yazan: melih2016
Derece ve Kademe İşlemleri, melih2016 tarafından oluşturuldu
Merhaba Sayın Editör;

2007 yılı Aralık ayında Kamuda 12/2 olarak Teknisyen olarak göreve başladım. 2011 yılında Mesleğimle alakalı olmayan Ön Lisans Bölümü bitirip 2 derece alıp normal terfi ile 9/3 2013 yılında Lisan Bölümü bitirip 2 kademe ile birlikte 7/1 2015 yılında Yüksek Lisans bitirip 1 kademe alıp 6/1 2016 yılında memura fazladan 1 derece verilmesi ile birlikte Haziran ayında Meslek Yüksekokulu bitirdim hakkımda herhangi bir işlem yapılmadı sadece Teknikerlik maaşından yararlanıp 5/2 oldum . 2018 yılında sicilden terfi aldım ve şuan 4/1' i olarak görev yapmaktayım 2016 yılında bitirmiş olduğum Meslek Yüksekokulundan dolayı 657 sayılı Kanunu 36/A-4 maddesine göre 1 derece alabilirmiyim eğer derece alırsam geçmişe dönük eksik maaş farkını faizi ile birlikte alabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16388 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Derece ve Kademe İşlemleri konusunda yanıtlandı
Verdiğiniz bilgilere göre bulunduğunuz derece//kademe doğru.

İntibak işlemleri sırasında, hem emsal uygulaması ve hem de okulların türü itibariyle hesaplama yapıldığında, her okul için mutlaka kanunda yer bulan gelişmelerin olması beklenemez. Örneğin, teknisyen hem teknikerlik unvanı veren önlisas ve hem de teknik olmayan bir lisans tamamladığında 8/1'e değil, 9/2'ye gelmektedir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
8 ay 1 hafta önce - 8 ay 1 hafta önce #16389 Yazan: melih2016
melih2016 tarafından Derece ve Kademe İşlemleri konusunda yanıtlandı
Teknisyen Meslek Yüksekolkul bitirdiğinde bir derece imkanından yararlanamaz mı 36/A-4 kapsamda değerlendirmemiz gerekmiyor mu
Son Düzenleme: 8 ay 1 hafta önce Düzenleyen:melih2016

Çok
8 ay 1 hafta önce #16390 Yazan: nilüfer
Teknisyen teknik önlisans bitirmiş ise ilave 1 derece alır. ancak bu kişi aynı zamanda teknik olmayan bir lisans mezunu olduğunda (memuriyet başlangıç seviyesinden dolayı) 2 kademe aldığından, önlisans mezuniyetinin etkisi sadece 1 kademe olmaktadır.
İki teknisyenden biri teknik önlisans bitirmişse, 9/2'den işe girmiş gibi hakkında işlem yapılır. Diğeri 4 yıllık lisans bitirmiş ise 9/1'den memuriyete giriş yapmış sayılır. Ancak iki okulu bitirmiş olmak da en çok 9/2'den memuriyete girmiş şekilde işeme tabi tutulur.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16391 Yazan: melih2016
melih2016 tarafından Derece ve Kademe İşlemleri konusunda yanıtlandı
Bilgileriniz için teşekkürler şöyle bir durum olsaydı kişinin 2011 yılındaki önlisans diploması olmayıp 2013 yılında lisans diploması verip üzerine teknik bölüm okumuş olsa durumunda bir değişiklik olur muydu

Çok
8 ay 1 hafta önce #16392 Yazan: nilüfer
Bitirdiğiniz tüm okullardan hareketle olaya baktığımızda sizin memuriyete girişiniz 9/2 olacaktır. Memur olmayan birisi aynı eğitimleri tamamlayıp memur teknisyen kadrosunda memuriyete girse 9/2'den başlar.
Emsale takılmadığınız için 10 yıllık hizmet karşılığında 3 derece 1 kademe alırsınız. ayrıca 1 ilave derece ve 1 kademe aldığınız göre toplam 4 derece 2 kademe yükselmeniz gerekir. Bu da Aralık 2017'den itibaren 4/1'de olmanız sonucunu doğurur

Çok
8 ay 1 hafta önce #16398 Yazan: Mirhan33
Mirhan33 tarafından Derece ve Kademe İşlemleri konusunda yanıtlandı
Merhabalar,
Ben de hizmet suremin yanlis oldugunu düşünüyorum.
Işe başlama:31/07/2013
Kidem ay/yil : 6/3
Derece/ kademe : 8/3

Lise mezunu olarak başladim
Sirayla onlisans ve daha sonra lisan ile bitirdim.
Ancak yil olarak hizmet suremin az oldugunu düşünmekteyim.
Cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16400 Yazan: nilüfer
Verdiğiniz bilgilere göre hizmet sürenizin 6/4 olması gerekir. Derece kademeniz ise, liseden mezuniyet tarihine göre mezuniyet tarihine ve hizmet sürenize göre emsalinizi geçmeyecek şekilde belirlenecektir. lise mezuniyet tarihinize ilişkin bilgi yok.

Çok
8 ay 1 hafta önce #16401 Yazan: Mirhan33
Mirhan33 tarafından Derece ve Kademe İşlemleri konusunda yanıtlandı
Lise 2011

Çok
8 ay 1 hafta önce #16402 Yazan: nilüfer
Şu anda 8/3'te olmanız doğru, ancak kıdem sürenizin 4 yıl 6 ay olması gerekir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.710 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.