logo yeni

calisanlar2 copy

2017- TOPLU SÖZLEŞMEDE MÜZE ARŞTIRMACI OLANLAR İÇİN ARAZİ TAZMİNATI DÜZ. HK.

Çok
3 yıl 5 ay önce #16014 Yazan: eksedra


sAYİN ADMİN YENİ YAPILAN TOPLU SÖZLEŞMEDE kÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞANLARI İÇİN YAPILAN 6. BÖLÜMÜN 14 MADDESİNDE BİZ MÜZE ARAŞTIRMACILARI (SANAT TARİHÇİLERİ)İÇİN BİR ÜST BENT TEN ARKEOLOGLARLA AYNI ARAZİ TAZMİNATI ALIR HÜKMÜ YER ALMAKTADIR.

BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM . BİZİM MADDEDEN ANLADIĞIMIZ ŞU ANDA 320 CİVARINDA ALDIĞIMIZ 3 AYLIK DÖNEMLER HALİNDE OLNA ARAZİ TAZMİNATININ BU SÖZLEŞMEDEKİ MADDE KAPSAMINDA ARKEOLOGLARLA AYNI SEVİYEDE YANİ 540 CİVARI OLDUĞUNA İLİŞKİNDİR . SİZİN BU KONUDA Kİ DEĞERLENDİRMENİZ NEDİR .

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 5 ay önce #16015 Yazan: papatya
Sayın EKSEDRA,
4.Dönem Toplu Sözleşmede; “Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında müze araştırmacısı unvanlı kadrolarda bulunanlar ile teknik hizmetler sınıfına dahil uzman unvanlı kadrolarda bulunanlar, 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (II) sayılı Cetvelin “(E) Teknik Hizmetler” bölümünün 6 ncı sırasında arkeologlar için öngörülen ek özel hizmet tazminatından aynı esas ve usuller çerçevesinde yararlandırılır.” denilmiştir.
Mevcut durumda; Arkeolog kadrosunda olanlar, söz konusu 6 ncı sıranın (a) bentlerinde belirtilen günlük %3 ve üç aylık en çok %60 oranında ek özel hizmet tazminatından yararlanabilmektedir. Müze Araştırmacısı kadrosunda olanlar ise söz konusu 6 ncı sıranın (b) bentlerinde belirtilen günlük %2 ve üç aylık en çok %40 oranında ek özel hizmet tazminatından yararlanabilmektedir.
Toplu Sözleşme hükümleri gereği, 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak Müze Araştırmacılarının ek özel hizmet tazminatı ödenmesinde, günlük %3 ve üç aylık %60 oranları esas alınacak.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.135 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.