logo yeni

calisanlar2 copy

PROGRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ UNVANLARININ KANUN ÇALIŞMASI

Çok
5 yıl 6 ay önce #6047 Yazan: skanik
MADDE 112- Ekli (3) ve (4) sayılı listelerde yer alan kadrolar ihdas edilerek 13/12/1983 tarihli ve 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararname eki (I) sayılı cetvelin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bölümüne eklenmiştir.
Bu madde ile taşra teşkilatına ihdas edilen sosyal çalışmacı, psikolog, çocuk gelişimcisi, sosyolog ve öğretmen kadrolarına yapılacak atamalarda merkezî yönetim bütçe kanunlarında yer alan kısıtlamalara tabi tutulmadan kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik kapsamında atama yapılır.
190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı cetvelin kurumlara ait bölümleri ile diğer ilgili mevzuatta yer alan Programcı ve Çözümleyici unvanlı kadroların sınıfı Teknik Hizmetler Sınıfı olarak değiştirilmiştir.

Not Arkadaşlar kanun imza için cumhurbaşkanına gitti ve resmi gazete ilanından sonra kanunlaşacaktır.1692 KİŞİYE HAYIRLI OLSUN
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: GÖZDE

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #6145 Yazan: siyahkartal
Belediye de 8/1 i çözümleyici olarak çalışmaktayım.Ocak ayında 629 TL ek ödeme varken bu ay 841 TL olmuş Neden acaba.Yoksa bir yanlışlık mı var .

ALLAH VAR KEDER YOK.

Çok
5 yıl 6 ay önce #6164 Yazan: papatya
Sayın SİYAHKARTAL,
5 inci derece de dahil olmak üzere, bu dereceye kadar olan çözümleyici kadrosu için (8 inci derece dahil) belirlenen ek ödeme oranı %100’dür. Bu oran 2013 yılında da aynı şekildeydi. Bu orana göre ek ödemenizin 731 TL olması gerekecektir.
1 veya 2 nci dereceden aylık alan çözümleyicilerin ek ödemesi %115 olup, bu oranın karşılığı ise 841 TL’dir.
Belirttiğiniz 629 TL ek ödeme alınması için, %86 oranında ek ödeme alınması gerekir ki, böyle bir oranda ek ödeme çözümleyiciler için söz konusu değildir.
Verdiğiniz bilgilerden, ek ödemenizin daha önce düşük, şimdi ise yüksek ödendiği anlaşılmaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
5 yıl 5 ay önce #6370 Yazan: aslı2001
size ulaşmamız lazım süleyman bey

Çok
5 yıl 2 hafta önce #8477 Yazan: NAZAR
BU KAANUN MADDESİNİ GÖSTEREN YAZI LİNKİNİ ATARMISINZ

Çok
3 yıl 10 ay önce #12130 Yazan: matematikçi kardelen
Sayın skanik bey

Ben programcı kadrosunda kamu dairesinde 8 yıldır çalışmaktaym. programcıların ths sınıfına alındığını biliyordum fakat 6 ay önce kadar maaşlarda 2014 toplu sözleşmede düzenleme yapıldığını öğrendim. Uygulamalı matematik mezunuyum.(yurtdışında öğrenim gördüm ve denklik belgemde bu şekilde yani matematik-bilgisayar diye düşünüyorum).şu an maaşım 2300 tl alıyorum. sanırım öht oranım %122 olması gerekiyor buda şu an aldığım maaşımdan baya farklı bi rakam oluyor ve ben 2 seneye yakındır bu farkı alamıyorum.bu konuda çalıştığım kuruma dilekçe verdim bana yuvarlak bi cevap verdiler ve aynı maaşımı almaya devam ediyorum.bana söylenen idari mahkemeye dava açmam o karara göre davranalım denildi.peki ben idari mahkemede hakkımı kesin alabilirmiyim. mahkemelerin yanlış karar verebileceğni söyledi bazı arkadaşlar..maalesef kurumumu ikna edemyorum..mahkemeye nasıl başvuru yapmam gerekir..kolay gelsin..

Sayfa oluşturma süresi: 0.172 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.