logo yeni

calisanlar2 copy

PROGRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ UNVANLARININ KANUN ÇALIŞMASI

Çok
5 yıl 5 ay önce - 5 yıl 5 ay önce #4435 Yazan: siyahkartal
MALİYE BAKANLIĞININ Muhasebat Genel Müdürlüğü yazısına cevap ...Uzman arkadaşlar bu konuda bir açıklama yaparlar mı acaba ?

http://www.dosya.tc/server20/dvQLbG/duyuru27_ek2.pdf.html

( adres çubuğuna kopyala, aç , dowland yap )

ALLAH VAR KEDER YOK.
Son Düzenleme: 5 yıl 5 ay önce Düzenleyen:siyahkartal

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 5 ay önce #4436 Yazan: metinc

siyahkartal Yazan:: MALİYE BAKANLIĞININ Muhasebat Genel Müdürlüğü yazısına cevap ...Uzman arkadaşlar bu konuda bir açıklama yaparlar mı acaba ?

http://www.dosya.tc/server20/dvQLbG/duyuru27_ek2.pdf.html

( adres çubuğuna kopyala, aç , dowland yap )

Okudum ve bir şey anlamadım. Sanırım maliye net bir şey söylemek istememiş.

Çok
5 yıl 5 ay önce - 5 yıl 5 ay önce #4440 Yazan: skanik
Sn.Vekilim Mahmut KAÇAR beye;

06/12/2013 SAAT 16:00 da Türk Bilişim Derneği üyeleri ile sizi ziyaretimizde “Çözümleyici ve programcı unvanları,
Genel İdari Hizmetler Sınıfında yer almakta iken 24 Temmuz 2013 tarihli ve 28717 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan
2013/5002 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamına dahil edilmiştir”. Konusunu
İletmiştik.
Kanun Teklifini vermek üzere ilgili KANUN TEKLİFİNİ KENDİSİNE TAKDİM ETTİK İLGİLİ HEYETİMİZDE
1.TÜRK BİLİŞİM DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ AYLA HANIM
2.TÜRK BÜRO MEMURSEN GENEL SEKRETERİ KADİR ÇİÇEK
3.TÜRK BİLİŞİM DERNEĞİ ÜYESİ BENDENİZ SÜLEYMAN KANIK
4.GÜMRÜK BAKANLIĞI SENDİKA TEMSİLCİSİ CENGİZ PEHLİVANOĞLU olarak ziyaretimizi gercekleştirdik.Bilgilerinize

https://www.facebook.com/groups/kamubilisim/
Son Düzenleme: 5 yıl 5 ay önce Düzenleyen:papatya
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ftaymaz

Çok
5 yıl 5 ay önce - 5 yıl 5 ay önce #4448 Yazan: skanik
Arkadaşlar benim felsefem kişiye balık avlamayı öğretmektir. Kilo ile balıkcıdan balık alıp yemek değildir. bazı arkadaşlarım ÖHT ile alakalı tazminatları hesaplayıp duruyor. Bu işin bir yönü ve gerçekleşti.

ek ödeme ek gösterge ve 190 sayılı kanunların çıkarılmasıdır.balık avlama diğeri sadece balık yemektir.Şimdi herkes şunu düşünmeli ve yapmalı benim hedefim balık yemek midir yoksa balık avlamayı öğrenmekmidir.Takdirlerinize

Çok
5 yıl 5 ay önce - 5 yıl 5 ay önce #4449 Yazan: deniz1
Bu kanun çıkarsa çözümleyicilerin sorunları tümden çözülür mü?

Çok
5 yıl 5 ay önce - 5 yıl 5 ay önce #4612 Yazan: skanik
Değerli arkadaşlarım. Sanırım forumun bir yerinde bir şey okuyorsunuz.Sonra başlıyorsunuz birbirinizi kırmaya dökmeye bazıları şahsımla alakalı olumlu olumsuz yorumlar yapmaya bunların hiçbirine gerek yoktur.

1. 190 sayılı kanun ek gösterge kanunu ve ek ödeme ile alakalı kanunlar çıkmadan hiçbirkimse TOPLU SÖZLEŞME nin dışında bir hak alamaz.

2.Toplu sözleşme hakkına göre GİH olmaya devam edeceğiz ama ÖHT ile alakalı THS hakkı almış olacağız bu da 93-100 tahakkuk edecektir.

3.Bu TOPLU SÖZLEŞME ile verilen haklar 2 yıllıktır.Bu sürede 1.madde ki kanunlar çıkması acısından uzun bir süre sayılır.

4.KİT lerdeki programcı ve çözümleyiciler bu haklardan malesef faydalanamıyorlar.Cetvelleri farklı yerde olduğu içindir.Maliye buna yanaşmıyor.Bir çok teklifimiz oldu buda kanunla düzenlenmesi gerekiyor.

5.TOPLU sözleşme yürürlük tarihi 01/01/2014 olarak olacaktır.Bundan önce BORDRO larında tahakkuk yaptıranlar.Geriye dönük sayıştaya zimmet çıkacağı için maliye bunları geri ödeme ile almaya çalışıyor.Çünkü TOPLU SÖZLEŞME hükmü açıktır ve nettir.

6.TOPLU SÖZLEŞME hükmüne göre tahakkuk edecek ÖHT miktarın 14 günlük farkı beraber ödenecektir.

7.Kurumlar TOPLU SÖZLEŞME hükmünde ki mali kuralları uygulamak mecburiyetindeler. Maliye bakanlığından ödeme emri bekleme zorunlukları yoktur.

8.SINIF DEĞİŞİKLİĞİ 24 temmuz 2013/5002 SAYILI BAKANLAR kurulu kararı ile gerçekleştiği için 01/01/2014 den geriye doğru bir ödeme yapılmayacaktır.

9.KANUN TEKLİFİMİZİ şanlıurfa vekilimiz Sayın Mahmut KAÇAR bey tarafından bütçe görüşmelerinden son vereceklerdir.Katkılarınızı her konumda bekliyoruz.

10. Bundan sonraki çalışlalarımızı bende üyesi bulunduğum 6664 ÜYESİ olan TÜRK BİLİŞİM DERNEĞİ öncülüğünde yürütülmüktedir.Benim misyonum sınıf değişikliğini DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI kurumsal olarak yaptığı için tamamlanmış ve gerçekleşmiştir.1692 kişiye kurumumun armağanı olsun. Bu konuda kurumum için iftihar ediyorum.

11.TÜRK BİLİŞİM DERNEĞİ olarak 08/12/2014 saat 16 da sayın DPBaşkanı M.ALİ KUMBUZOĞLUNU ziyaret ettik.Desteğini aldık. Ayrıca bütçe görüşmelirnen sonra maliye müsteşarından randevu talebimiz var ve onu beklemekteyiz.

12. Ayrıca MEMUR-SEN in bütün kademeleri ile dirsek teması içindeyiz.Burada ayrıntılara girmeden iş ve işlemleri yürütüyoruz.

13.Son olarak arkadaşlarımdan şunu istirham ediyorum.Kırmadan dökmeden yorumun da bir adabı olmalı ve ona göre davranmalısınız.Zaten ben hiçbirine cevap vermiyorum.Arada bir genel bir açıklama ile yetiniyorum.Bu maddeleri okursanız durumu daha net anlayacağınızdan eminim.Bilgilerinize
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: siyahkartal, ftaymaz

Sayfa oluşturma süresi: 0.613 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.