logo yeni

calisanlar2 copy

PROGRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ UNVANLARININ KANUN ÇALIŞMASI

Çok
5 yıl 7 ay önce #2710 Yazan: skanik
rkadaşlar merhabalar.

Bütün yorumlarınızı okudum.Mali haklar ile alakalı TOPLU SÖZLEŞME ye göre başlangıç tarihimiz.01/01/2014 dir.Uşak valiliğinin DPB dan almış olduğu görüşe göre son paragrafında bunu belirtiyor.Bilgilerinize

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #2712 Yazan: siyahkartal
peki nasıl olacak, okul bazında mı ünvan bazında mı olacak. Bu konuda görüş ne yönde
?

ALLAH VAR KEDER YOK.

Çok
5 yıl 6 ay önce #2726 Yazan: skanik
Değerli Arkadaşlarım.

Hepinize selam ve muhabbetlerimi iletiyor geçmiş bayramınızı kutluyorum.

Uzun bir aradan sonra ilgili mail trafiği üzerinden göreceğiniz üzere BEYİN TAKIMI nı oluşturmuş bulunuyorum.İlgili metni ve yapılması gerekli olanlarını eposta adreslerine göndermiş bulunuyorum.Yapılacakları bu arkadaşlarıma 7 madde şeklinde ve birde dosya yolladım.Herkesin buna göre hareket etmesini ve ivedilikle çalışmalarını beklemekteyim.Maddeleri ve dosyayı burada paylaşmıyorum.BEYİN TAKIMI içinde ki arkadaşlar sizlerle paylaşacaklardır.Bilgilerinize

Çok
5 yıl 6 ay önce #2732 Yazan: osman1
Ben takıma alınmamışım :(

Çok
5 yıl 6 ay önce #2976 Yazan: skanik
Değerli Arkadaşlarım.
Hepinize selam ve muhabbetlerimi iletiyor hayırlı günler dilerim.
Uzun bir aradan sonra ilgili mail trafiği üzerinden göreceğiniz üzere BEYİN TAKIMI nı oluşturmuş bulunuyorum.

1. Yakın bir zamanda “Dul ve yetimlerle alakalı bir torba yasa çıkacağını haber almış bulunuyorum.
2. Torba yasa ile alakalı Nurettin CANİKLİ bey ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü ELVAN beyle mutlaka görüşülmesi gerektiğini;
3. Yukarıda ilgili ve yetkili kişilere hazırladığımız “KANUN İLE DÜZENLEME YAPILMASI GEREKEN KONULAR” İLE
“BAKANLAR KURULU KARARI İLE DÜZENLEME YAPILMASI GEREKEN KONULAR” bulunmaktadır.
4. Öncelikle Eski sağlık-sen Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mahmut KAÇAR beyle bu hafta içinde görüşmemiz gerektiğini ;
Ve yol haritamızı zaman geçirmeden bunun üzerinden yapmamız gerektiğini;
5.BEYİN TAKIMI içinde olan arkadaşlarımın iktidar iler ve bölge milletvekilleri hemen irtibata geçip ivedilikle çalışılması gerektiğini;
6.Hazırlanan metne göre hiçbir arkadaşımızın mağdur olmayacağını ve gerekli haklarını alabileceğini düşünmekteyim.
7.Bütün arkadaşlarım ne kadar güçleri varsa kullanmalarını istirham ediyorum. Bilgilerinize

KANUN İLE DÜZENLEME YAPILMASI GEREKEN KONULAR

MADDE – 14/6/1965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (I) sayılı Ek Gösterge Cetvelinin “II-TEKNİK HİZMETLER SINIFI” bölümünün (a) bendine “Mühendis,” ibaresinden sonra gelmek üzere “ Çözümleyici, Programcı” ibaresi eklenmiştir.(Ek gösterge)

MADDE - 14/6/1965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin “Ortak Hükümler” başlıklı bölümünün A/4 numaralı bendine, “teknik bilimler lisansiyerleri” ibaresinden sonra gelmek üzere “çözümleyici ve programcı unvanlı kadrolara atanmış olanlar” ibaresi eklenmiştir.(birderece)

MADDE – 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı Cetvelin “A-Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa Göre Alanlar” kısmının birinci bölümünün (k) sırasında yer alan “Çözümleyici, Programcı” ibaresi yürürlükten kaldırılmış, aynı kısmın ikinci bölümünün (a) sırasına “mimar” ibaresinden sonra gelmek üzere “Çözümleyici, Programcı” ibaresi eklenmiştir.(ek ödeme)

MADDE – 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin kurumlara ait bölümlerinde yer alan Çözümleyici ve Programcı unvanlı kadroların sınıfı Teknik Hizmetler Sınıfı olarak değiştirilmiştir.(sınıf değişikliği)

BKK İLE DÜZENLEME YAPILMASI GEREKEN KONULAR

MADDE – 17.4.2006 tarih ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan ‘Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar’ın;
a) Ekli (I) sayılı Cetvelin “(A) - Genel İdare Hizmetleri Bölümü”nün 16 ncı sırasının “c” ve “d” bentleri yürürlükten kaldırılmış, aynı cetvelin “(B) Teknik Hizmetler Bölümü”nün 2 nci sırasına “mühendis” ibaresinden sonra gelmek üzere “Çözümleyici, Programcı” ibaresi eklenmiştir.
b) Ekli (II) sayılı Cetvelin “(A) - Üst Yönetim ve Genel İdare Hizmetleri” bölümünün 15 inci Grubunun 4 üncü sırasında yer alan “Çözümleyici, Programcı” ibaresi yürürlükten kaldırılmış, aynı Cetvelin “(E) - Teknik Hizmetler Bölümü”nün 1 inci sırasının “b” bendine “mühendis” ibaresinden sonra gelmek üzere “Çözümleyici, Programcı” ibaresi eklenmiştir. (özel hizmet tazminatları)

Çok
5 yıl 6 ay önce #3019 Yazan: scooby doo
Nurettin CANİKLİ bey ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü ELVAN bey ile görüşme, maliyeye teşekkür ziyareti yapan ekip tarafından yapılmalıdır.kendi başımıza gider görüşürsek bir sonuç alamayız.vakit kaybı olur diye düşünüyorum.

Sayfa oluşturma süresi: 0.622 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.