logo yeni

ogretmenler gunu

teknisyenin bilgisayar ve öğretim teknolojikleri öğr. (böte) bitirmesi

Daha
5 ay 1 hafta önce #15782 yazan mustafa yıldırım
mustafa yıldırım konu oluşturdu: teknisyenin bilgisayar ve öğretim teknolojikleri öğr. (böte) bitirmesi
merhaba.

Eylül 2013 ten beri Arama ve Kur. Teknisyeni olarak görev yapıyorum aynı zamanda da bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği son sınıftayım. Yök 2014 yılında bize teknik öğretmen ünvanı verdi ancak 2015 yılı sonunda geri aldı:(. Yani teknik öğretmen sayılmıyoruz. Ancak şöyle bir durum var, bölümümüzü bitiren 4535 nitelik kodu
ile Programcı kadrosuna tercih yapabiliyor ve atanıyor. Yani teknik bir bölüme atanılabiliyor.
Şimdi ben bölümümü bitirip diplomamı kuruma verdiğimde, derece ve kademe ilerlemem ve maaşım nasıl olur.
Th sınıfına verilen ek 1 dereceyi alabilirmiyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 hafta önce #15784 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: teknisyenin bilgisayar ve öğretim teknolojikleri öğr. (böte) bitirmesi
1 dereceden yararlanabilmek için, (657 sayılı Kanunda tek tek sayılan bölümler dışında) bitirdiğiniz bölümün teknilk lisansiyer sayılmayı gerektirecek bir bölüm olması gerekir.
Ayrıca, zam ve tazminatlardan yararlanabilmek için, teknik hizmetler sınıfında atanmaya imkan veren yine TEKNİK bir bölümden mezun olmak gerekir.
Öte yandan, programcı kadrosuna atanmaya imkan veren bir bölüm mezunu olmanın, o bölümün mutlaka teknik bir bölüm olduğu anlamına da gelmeyeceğini düşünüyorum.
YÖK teknik öğretmen olarak kabul etmediğine göre, bitirdiğinz öğretmenlik bölümünün teknik lisansiyer kapsamında değerlendirilmesi de söz konusu olmayabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.