logo yeni

TEKNİSYEN SONRADAN KAMU YÖNETİMİ MEZUNU OLMUŞSA; TEKNİKER OLMA İHTİMALİ VAR MI?

Daha
3 ay 1 hafta önce #15769 yazan dijuvar
dijuvar konu oluşturdu: TEKNİSYEN SONRADAN KAMU YÖNETİMİ MEZUNU OLMUŞSA; TEKNİKER OLMA İHTİMALİ VAR MI?
Sayın Editör; Belediyede Teknisyen memur olarak çalışmaktayım. Sonradan 4 Yıllık Kamu yönetimi bölümünü bitirdim. Maaşıma hiç katkısı olmadı. Şu anda Açık öğretim Fakültesinde Marka iletişimi isimli Tekniker ünvanı veren bölümü okuyorum. EML Metal İşleri mezunuyum.Okumuş olduğum ön lisans programının mezun olduğum liseyle alanları farklı olduğundan tekniker özlük haklarından faydalanmama veya intibak işlemlerinin yapılmasına engel teşkil eder mi? İkinci sorum 4 yıllık fakülteyi bitirdiğimde diplomamı çalıştığım kuruma ibraz etmiştim. Şimdi çalıştığım alanla ilgili Önlisans okuduğumdan tekrardan intibak işlemi yapılabilir mi? Saygılarımla

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce #15770 yazan nazli
nazli konu cevapladı: TEKNİSYEN SONRADAN KAMU YÖNETİMİ MEZUNU OLMUŞSA; TEKNİKER OLMA İHTİMALİ VAR MI?
Tekniker (TH) unvanı kazandıran bir eğitim tamamladığınızda, memuriyet başlangıç seviyeniz buna göre yeniden belirlenir. Daha önce lisans mezunu olmaz buna engel teşkil etmez. Ancak, bu işlem neticesinde kademenizin ilerleyip ilerlemeyeceği ya da ne kadar ilerleyeceği, hakkınızda yapılmış olan intibak neticesinde ulaşmış olduğunuz şu anki seviyeye bağlı olarak değişir.
Öte yandan, Tekniker unvanı kazandığınızda, tekniker kadrosuna atanmasanız bile, teknisyen kadrosunda iken tekniker için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dijuvar

Daha
2 ay 3 hafta önce #15823 yazan dijuvar
dijuvar konu cevapladı: TEKNİSYEN SONRADAN KAMU YÖNETİMİ MEZUNU OLMUŞSA; TEKNİKER OLMA İHTİMALİ VAR MI?
AÖF Marka iletişimi bölümü tekniker ünvanı veren bölümler arasında sayılıyordu. YÖK acaba bu konuda değişikliğe mi gitti ? E- devletten öğrenim durumu belgesi sorgulamasına baktığımda Teknik görünüyor. YÖK 'ün kendi internet sitesine giriyorum. Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığı bölümlerin alacağı ünvanlarla ilgili liste yayınlamış orada ise Meslek elemanı sıfatı taşıyor. Bilginiz varsa beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Böyle bi şey varsa 1 yılım ziyan oldu. 2.sınıfa geçmiştim. Tam bir hayal kırıklığı yaşıyorum.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.404 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.