logo yeni

Tekniker Hakları

Daha
7 ay 6 gün önce #15658 yazan hiden13
hiden13 konu oluşturdu: Tekniker Hakları
Merhabalar sizlere bir kaç sorum olacak

Bilgisayar Teknikeri olarak DSİ de görev yapıyorum yaklaşık 2 ay önce Memurdum Teknikerlik kadrosuna geçiş yaptım memur iken Arşivde görevlendirilmiştim şimdi bu Arşiv işini yapmak zorunda mıyım? kurum amiri isterse beni orda tutabilir mi

Birde kurum amiri bana arazi yazılmamasını söylemiş benden hariç diğer tüm teknikerlerin hepsi arazi alıyor bu haksızlık değil mi ?

Bu konularla ilgili ne yapabilirim şimdiden teşekkürler..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 6 gün önce #15659 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: Tekniker Hakları
Memurun hizmet sınıfının dışında ve kadro unvanına uygun olmayan işlerde çalıştırılmaması gerekir. Bu konuda kurumunuza yazılı olarak da başvurup, kadronuza uygun işlerde çalışmanızın sağlanmasını isteyebilirsiniz. Ancak, uygulamada, amirlerle memurlar arasında bu konulardan kaynaklı çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir. Yani olması gereken ile olan şeyler farklı olabiliyor.
Arazi tazminatı alınmasını gerektiren bir durum var ise, arazi yazılmasın tarzı bir durum olmaması gerekir. Açık alanda çalışma durumunuz söz konusu ise, bu çalışmalar karşılığında gerekli ücreti alırsınız. Açık alanda çalışmamış iseniz bu tazminatın ödenmemesi gerekir zaten.

Daha
7 ay 6 gün önce #15662 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Tekniker Hakları
Silsile yoluyla şikayet ve müracaat hakkını kullanabilirsiniz. Ama ne yazıkki bu gibi durumlarda kötü niyetli bir amire karşı memurun elinde fazla bir silahı yok. Buda olmazsa en sağlamı referans bularak birim değişikliği yoluna gitmek. Eğer yazılı bir emir varsa da dava açabilirsiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.389 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.