logo yeni

Programcı kadrosu

Daha
9 ay 1 gün önce #14980 yazan ozylive
ozylive konu oluşturdu: Programcı kadrosu
Öncelikle merhaba. Kpss 2016/2 de(yani bu sıralar) tercih yapacağım fakat genel bilgileri toplu olarak bulamadım.
Matematik bölümü mezunuyum ve üniversitede programcılık üzerine dersler aldım.Sivil hayatta da henüz bir yerde çalışmasamda bireysel olarak programcılık üzerine eğitiyorum kendimi.Bazı sorularım olacak bu konuda
1)Kpss P3(81 puanım var) puanı ile mi tercih yapacağız ?
2)Herhangi ek bir sertifikaya ihtiyacım var mı ?
3)TH vb sınıflar var bu sınıfların özellikleri ve birbirinden avantajları nelerdir ?
Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplar için.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 19 saat önce - 9 ay 19 saat önce #14983 yazan lazslo
lazslo konu cevapladı: Programcı kadrosu
Cevaplar:
1)Lisans mezunları KPSS P3 puanı ile tercihte bulunacak.
2)Bazı kadrolar için sertifika isteniyor. Örneğin programcı kadrosunda tercih yapacak isen ve "Bilgisayar Programcılığı
eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun" değilsen sertifika sahibi olmaz gerekiyor.
3)TH sınıfı kadroların ödemeleri yani maaş durumu biraz daha iyidir. Maaş dışında sosyal haklar bakımından diğer sınıflarla arasında bir fark yok.
Son Düzenleme: 9 ay 19 saat önce yazan lazslo.

Daha
9 ay 11 saat önce #14986 yazan ozylive
ozylive konu cevapladı: Programcı kadrosu
Cevaplar için teşekkür ederim.Son bir sorum olacaktı. Matematik bölümü mezunuyum programcılık üzerine dersler aldım fakat bu durumda sertifika sahibi olmama gerek var mı ? Ösym yi aradım 3 defa gelen cevaplar şu şekilde oldu
1)Evet gerek var
2)Hayır gerek yok
3)Devlet personel başkanlığını arayın.
Aradım ordan gelen cevap aşırı kötü olduğu için yazmaya bile gerek duymuyorum.Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.

Daha
9 ay 11 saat önce #14987 yazan ozylive
Burada kafamı karıştıran madde 7301 Nitelik Maddesi. Bu madde kapsamına giriyor muyum anlamadım bir türlü

Daha
9 ay 10 saat önce - 9 ay 10 saat önce #14988 yazan lazslo
lazslo konu cevapladı: Programcı kadrosu
Kılavuzda yer alan 7301'e göre, Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmayanların sertifika sahibi olmaları gerekmektedir. Programcılık dersi almışsanız sertifikaya gerek olmadığını düşünüyorum.
Son Düzenleme: 9 ay 10 saat önce yazan lazslo.

Daha
9 ay 10 saat önce #14990 yazan ozylive
Burada kafa karıştıran sorun aslında yetkililerin dar kapsamlı açıklamaları oluyor malesef. Bilgisayar Programcılığı diye bir ders mevcut değil.Örneğin programlama dillerinden c,c+,Visual Basic vb programları ayrı ayrı ders olarak aldım.Şimdi tercih yapar düşük ihtimal de olsa atanırsam ve yeterli koşulları sağlamıyorum diye elerlerse puanım da yanacakmış bu konuda ciddi uyarılar var. Ne yapacağımı bilemez haldeyim.

Daha
9 ay 10 saat önce - 9 ay 10 saat önce #14991 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Programcı kadrosu

ozylive yazan: Burada kafa karıştıran sorun aslında yetkililerin dar kapsamlı açıklamaları oluyor malesef. Bilgisayar Programcılığı diye bir ders mevcut değil.Örneğin programlama dillerinden c,c+,Visual Basic vb programları ayrı ayrı ders olarak aldım.Şimdi tercih yapar düşük ihtimal de olsa atanırsam ve yeterli koşulları sağlamıyorum diye elerlerse puanım da yanacakmış bu konuda ciddi uyarılar var. Ne yapacağımı bilemez haldeyim.

Bu konuda en doğru cevabı DPB verir. Oradan net bir cevap almaya çalış. Ayrıca benzer bir konuda 2015 yılına ait bir DPB görüşüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.
http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/kpss-sinav-ve-nitelikler/14936-matematik-muhendisligi-bolumu-mezunu-kisinin-programci-kadrosunu-tercih-etmesi.html
Son Düzenleme: 9 ay 10 saat önce yazan metinc.

Daha
8 ay 4 hafta önce #15001 yazan ozylive
Araştırmalarım ve attığınızdan yola çıkarak bana uyabilen 7 kişilik bir kontenjan vardı başvurdum. her ne kadar gelmesi çok zor olsada umut fakirin ekmeği :)
Cevapların her biri için teşekkürler.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.574 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.