logo yeni

Genel İdare Hizmetlerinden Teknik Hizmetler Sınıfına Nasıl Geçerim

Daha
1 yıl 3 gün önce #14835 yazan ekinoks
ekinoks konu oluşturdu: Genel İdare Hizmetlerinden Teknik Hizmetler Sınıfına Nasıl Geçerim
Gümrük Ticaret Bakanlığında ENGELLİ memur olarak 2014 yılında göreve başladım. Asalet tasdikim onaylandı. Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunuyum. Kendi mesleğim olan Teknik Hizmetler Sınıfına geçmek istiyorum..Kurumum en son 2015 yılında unvan değişikliği sınavı açtı fakat asaletim onaylanmadığından başvuramadım. Ayrıca hem açılan mühendislik kadro sayısının çok az olması hemde açılan kadroların merkezde görev yapacağından dolayı ENGELLİ olduğum için merkezde çalışmak istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Kurum değiştirmeyi mi düşünmeliyim? Gördüğüm kadarıyla kurum değiştirmekte hiç kolay değil. Nakil olmak için nereye gitsem boş kadro yok deniliyor. Nasıl Kendimi kabul ettirebilirim?? Yaşımda çok ilerledi, Gideceğim kuruma memur olarak geçmek sonra mühendis olmaya çalışmak da hiç kolay gelmiyor. Lütfen yardımcı olun, kendimi kapana kısılmış gibi hissediyorum, tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 gün önce #14837 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Genel İdare Hizmetlerinden Teknik Hizmetler Sınıfına Nasıl Geçerim
Başka bir hizmet sınıfına ya da memur unvanına denk unvanlar dışındaki kadrolara geçmeniz ancak görevde yükselme/unvan değişikliği sınavı ile olabilecektir. Başka bir yol ise, ancak istisnai kadro denilen bazı unvanlara sınavsız atanma olabilir. (Özel kalem müdürü, bakanlık müşaviri gibi)

Daha
1 yıl 3 gün önce #14839 yazan mtuncer_06
mtuncer_06 konu cevapladı: Genel İdare Hizmetlerinden Teknik Hizmetler Sınıfına Nasıl Geçerim
Şöyle tarif edeyim kurumunuz ünvan değişikliği sınavı açacak ilk önce (önemli olan sizin için tutan kadro varmı yani mezun olduğunuz okul ilgili mühendislik elektronik buda önemli) daha sonra sınava girmek için dilekçe vereceksiniz.Başka yolu yok benim bildiğim.

Daha
1 yıl 2 gün önce #14844 yazan ekinoks
ekinoks konu cevapladı: Genel İdare Hizmetlerinden Teknik Hizmetler Sınıfına Nasıl Geçerim
kurumum en son 2015 de ünvan değişikliği sınavı açtı ve mezun olduğum branş ile ilgili sadece merkez için kadro vardı. Maalesef engelimden dolayı merkezde çalışmak istemiyorum.

Daha
1 yıl 2 gün önce #14845 yazan ekinoks
ekinoks konu cevapladı: Genel İdare Hizmetlerinden Teknik Hizmetler Sınıfına Nasıl Geçerim

mtuncer_06 yazan: Şöyle tarif edeyim kurumunuz ünvan değişikliği sınavı açacak ilk önce (önemli olan sizin için tutan kadro varmı yani mezun olduğunuz okul ilgili mühendislik elektronik buda önemli) daha sonra sınava girmek için dilekçe vereceksiniz.Başka yolu yok benim bildiğim.

kurumum en son 2015 de ünvan değişikliği sınavı açtı ve mezun olduğum branş ile ilgili sadece merkez için kadro vardı. Maalesef engelimden dolayı merkezde çalışmak istemiyorum.

Daha
1 yıl 2 gün önce #14846 yazan mtuncer_06
mtuncer_06 konu cevapladı: Genel İdare Hizmetlerinden Teknik Hizmetler Sınıfına Nasıl Geçerim
Önemli olan kadroyu sınav ile alabilmek.Siz kadronuzu alın merkez yada taşra yöneticileriniz size kolaylık sağlarlar her şey çözülür.Hakkınızda hayırlısı.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.615 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.